Безробіття
Безробіття відкриті джерела

В Україні стрімко зростає конкуренція за робочі місця – які причини

  Читайте по-русски
  За час карантину реальний рівень безробіття в Україні подвоївся

  На тлі росту рівня безробіття, скорочення зарплат і неможливісті для багатьох заробітчан повернутися на свої місця праці в країнах ЄС конкуренція за хороші робочі місця в Україні різко загострилася, пише видання "Мінпром".

  Як повідомляється, за час карантину реальний рівень безробіття в Україні подвоївся. За підрахунками Торгово–промислової палати, за перші два тижні карантину кількість безробітних зросла на 500–700 тис., а за наступні два тижні – в квітні – додалося ще 500–600 тис. чоловік. І в цілому безробітних в Україні не менше 2,5–2,8 млн.

  За даними компанії Kpmg, яка з 4 по 12 травня провела опитування 50 компаній різних галузей, чверть респондентів відправляють співробітників у неоплачувану відпустку. При цьому майже 40% компаній скоротили витрати на співробітників. І всього 6% опитаних повідомили про зростання витрат на персонал.

  Звертається увага на те, що ріст безробіття в Україні відбувається в тому числі й через повернення на Батьківщину великої кількості трудових мігрантів, які втратили роботу за кордоном. І навряд чи велика кількість цих людей найближчим часом зможе повернутися на "європейські" робочі місця.

  Наприклад, число безробітних в Німеччині на тлі пандемії коронавірусу в квітні стрімко зросло – на 300 тис. чоловік. Понад 10 млн людей переведені на роботу за скороченим графіком, повідомило Федеральне агентство з праці Німеччини.

  "Через пандемію коронавірусу ринок праці потрапив під сильний тиск. Попит на нових співробітників фактично обвалився", – констатував глава агентства Детлеф Шелі.

  Повідомляється також, що Іспанії, де працює чимало українських заробітчан, з середини березня звільнені сотні тисяч людей.

  "На сьогодні більше 300 тисяч громадян зареєструвалися на біржі праці. Це абсолютний рекорд для Іспанії" – заявила міністр праці та соціальної економіки Йоланда Діас. Загальна кількість безробітних у країні перевищила 3,5 млн, а рівень безробіття досяг 9,3%.

  Тож якщо раніше європейські роботодавці переманювали у вітчизняного бізнесу робочі руки, то сьогодні ситуація прямо протилежна. За деякими оцінками, в першому півріччі в Україну повернуться до мільйона трудових мігрантів, а значить конкуренція за робочі місця буде ще більшою.

  Попередній матеріал
  СБУ "привітала" країну-агресора з днем Росії патріотичними білбордами і муралом – фото
  Наступний матеріал
  Президент змінив голову Запорізької ОДА
  Теги:
  Loading...