металургія
металургія Shutterstock

В Україні планують випустити першу сталь з низьким вуглецевим слідом

  Читайте по-русски
  Ставка робиться на поновлювані джерела енергії і, зокрема, водень

  Група компаній "Метінвест" планує до 2030 року отримати першу сталь з низьким вуглецевим слідом. За словами гендиректора компанії Юрія Риженкова, "Метінвест" зможе створити вуглецево-нейтральну металургію в Україні.

  Про це він повідомив KPMG International в рамках опитування "Погляд керівників бізнесу в Україні 2021". Електрометалургія в Україні є і зараз, але вона ґрунтується на металобрухті.

  "Залізну руду, яку ми видобуваємо в Кривому Розі, ми хочемо перетворити таким чином, щоб її можна було "довести" до заліза прямого відновлення. Мова йде про котун з вмістом заліза понад 90%, який далі буде використовуватися в електрометалургії для отримання нової чистої сталі", - сказав він.

  За словами Риженкова, поєднуючи цю технологію з відновлюваними джерелами енергії, які можна активно розвивати на сході України, узбережжях Азовського і Чорного морів, компанія зможе створити вуглецево-нейтральну металургію в Україні.

  При цьому Риженков зазначив, що електрометалургія в Україні є і зараз, але вона ґрунтується на металобрухті, якого хронічно не вистачає і не буде вистачати, як в Україні, так і в Європі. Тому ставка робиться на поновлювані джерела енергії і, зокрема, водень.

   
  Попередній матеріал
  Омбудсмен Грузії повідомив, що в Саакашвілі розвинулося небезпечне ускладнення
  Наступний матеріал
  Стало відомо, яка компанія отримала престижну премію за найкращий соціальний пакет в Україні
  Теги:
  Loading...