Завод "Кримський титан"
Завод "Кримський титан" фото Крим.Реалії

В Україні необхідно створити електронну систему державного екологічного моніторингу – Лампик

  Вона зазначила, що такий моніторинг має бути постійним і строго регламентованим

  Член громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів, засновниця ГО "Громадська взаємодія" та громадського формування "Екологічний патруль" Тетяна Лампик закликає керівництво країни створити систему державного екологічного моніторингу, яка дозволить отримувати достовірну та оперативну інформацію про стан навколишнього середовища поблизу великих підприємств, а також нівелює корупційні ризики. Про це вона повідомила УНІАН.

  "Якщо у нас буде система державного екологічного моніторингу, це дозволить нам зрозуміти, що підприємства викидають в атмосферу, що потрапляє в річки, що з нашим чорноземом. Зараз цієї картинки немає, її немає ні в кого", – сказав Лампик.

  Вона зазначила, що такий моніторинг має бути постійним і строго регламентованим.

  "Екологічний моніторинг повинен бути державним і постійним. Він повинен бути регламентованим нормативними актами, які вказують на те, що це за обладнання (яке буде встановлено на території підприємств з метою передачі даних – УНІАН)", – відмітина вона.

  Також Лампик повідомила, що така система дасть хороший інструмент для Державної екологічної інспекції та суттєво знизить корупційні ризики.

  "Якщо у нас буде ця система, то в онлайн-режимі інспекція буде бачити перевищення і зможе виписувати штрафи, не виїжджаючи на підприємство. Це дасть нам зниження корупції. Необхідно, щоб у кожного підприємства був свій датчик встановленого зразка. Ця інформація повинна акумулюватися у Міністерстві екології, і кожен громадянин може зайти на цей ресурс і подивитися, що відбувається на конкретній території", – сказала вона.

  Своєю чергою, голова громадської ради та президент ВГО "Жива планета" Світлана Берзіна зазначила, що для впровадження моніторингу необхідно буде прийняти сотні нових стандартів.

  "Щодо моніторингу – нам кілька сотень стандартів необхідно прийняти, тому що старі радянські ГОСТи скасовані з цього року, а нові не прийняті. Міністерство екології від цього процесу відсторонилася, ніким не здійснюється фінансування розробки цих стандартів", – сказала Берзіна, додавши, що Україна повинна якомога швидше перейти на єдині європейські норми щодо промислового забруднення.

  Також вона наголосила на необхідності впровадження в Україні системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, що дозволить залучити мільярдні інвестиції.

  "Розпочата робота з наступного року ми маємо можливість отримувати мільярди доларів інвестицій, якщо ця система у нас запрацює відповідно до прийнятих законів", – сказала Берзіна.

  Попередній матеріал
  Коболєв повідомив дату тристоронніх переговорів щодо транзиту російського газу
  Наступний матеріал
  В АТП перерахували недоліки автоматичної індексації цін на вантажні перевезення УЗ
  Теги:
  Loading...