Андрій Рева
Андрій Рева Урядовий портал

В Україні колосальна кількість безробітних – ексміністр

  Читайте по-русски
  Вже восени варто очікувати ще більшого загострення проблеми, попередив колишній урядовець

  Національний банк оновив свій прогноз, за яким зростання рівня безробіття в країні вже цього року очікується до 10%, повідомляє "5 канал".

  Втім, за розрахунками колишнього міністра соціальної політики України Андрія Реви – безробіття на рівні 9% в Україні було ще на початку 2020 року. А сьогодні, каже колишній чиновник, цю цифру треба множити на два.

  "Якщо у нас 1,5-1,7 млн людей було безробітних – це за методикою Міжнародної організації праці – це означає що це 9% людей безробітних. Якщо на сьогодні приблизно 3 млн – то цю цифру можна множити на два. Це 15-16%, до 18% активного населення у нас безробітні. Це колосальна цифра", – вказує експерт.

  І додає: "З осені, коли цикл польових робіт закінчиться, коли до нас ще й сезонне безробіття додасться – ця проблема дуже гостро стане. Особливо на осіннє-зимовий період".

  Зазначимо, що в Україні за три місяці карантину стрімко збільшилася кількість безробітних, що, зокрема, негативно вплинуло і на рівень заробітних плат. Головні причини росту безробіття – це закриття бізнесу, кадрові скорочення і масове повернення в Україну заробітчан.

  Велика кількість безробітних створює високу конкуренцію на робочі місця. Це дозволяє роботодавцям завищувати вимоги до потенційних працівників і "здешевлювати" вакансії, що суттєво знижує рівень зарплат.

  Україна – не єдина держава, яка зіткнулася з ростом безробіття. Це загальносвітовий тренд. Відчула це і Європа – найбільший імпортер українських трудових ресурсів. Багатьом європейським компаніям доводиться скорочувати штат і звільняти, зокрема, українських працівників.

  Попередній матеріал
  В Україні з'явилася онлайн-мапа для запобігання ДТП на дорогах – як працює
  Наступний матеріал
  Учені спрогнозували, коли в Україні з'явиться колективний імунітет від COVID-19
  Теги:
  Loading...