Екологічний податок
Екологічний податок відкриті джерела

В Україні є гроші для захисту довкілля, але їх використовують не за призначенням – еколог

  Підходи щодо використання екологічного податку мають бути переглянуті на державному рівні, наголошує Яна Басиста

  Надходження до бюджету від екологічного податку використовують неефективно, ба нерідко – взагалі на нецільові проекти. Хоча вони могли би бути спрямовані на розвязння тих самих екологічних проблем. Таку заяву зробила керівник проекту інтерактивної онлайн-карти джерел забруднення довкілля в Україні Detox Ukraine Яна Басиста, передає Obozrevatel.

  "Є поширеною думка, що в Україні немає грошей для захисту довкілля. Але чи насправді їх немає? 4,7 млрд грн – це сума надходжень від екологічного податку, який отримав бюджет України в 2017 році. Цього року Державний бюджет очікує отримати 6,3 млрд грн. Тобто проблема не у фінансах, а в неефективному управлінні", – зауважила Басиста.

  На думку еколога, підходи щодо використання "зелених" грошей мають бути переглянуті на державному рівні.

  "Поширеним є неефективний розподіл екологічних фондів та навіть їхнього використання на нецільові проекти. Тому негайно треба запровадити проектний менеджмент в природоохоронній діяльності України. Потрібно оприлюднювати всі проекти, які планує держава, встановлювати конкретні показники ефективності, оприлюднювати детальні кошториси цих проектів, а також звітувати щоквартально про їхню реалізацію", – наголосила Басиста.

  Вона акцентувала, що між державою, громадськістю і бізнесом має існувати діалог, щоби правильно використовувати "екологічні" кошти.

  Попередній матеріал
  У Кіберполіції розповіли, як знищити новий комп'ютерний вірус
  Наступний матеріал
  Терезі Мей висунули вотум недовіри: голосування вечором
  Теги:
  Loading...