В області оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки [відео]

  Найвищий рівень пожежної небезпеки оголосили на Київщині. Лише з початку року уже ліквідували більше півсотні лісових пожеж. Проте, через спеку статистика може погіршитися - кажуть рятувальники. Щоб попередити стихію, разом із лісниками проводять спеціальні рейди та навчання.

  Це не справжня пожежа, а лише навчання. Такі проводять щонайменше двічі на рік.

  Анатолій Даниленко, начальник пожежної станції ДП "Тетерівський лісгосп": "Такі навчання ми проводимо обов`язково на початку сезону, коли наймаємо на роботу людей і повторюємо, закріплюємо навики в середині сезону".

  Сьогодні свою майстерність лісівники спільно з рятувальниками відточують уже втретє - і недарма. Лише за останню добу на Київщині ліквідували чотири займання. Проте рятувальники прогнозують: через спеку лісових пожеж може побільшати.

  Олександр Сивоборот, провідний спеціаліст ДСНС у Київській області: "Зараз в Київській області склалася така тенденція, що дуже люди часто відпочивають і розпалюють багаття. Якщо дуже сухий настил, листя сухе, то даже від найменшого сірника чи зажигалки може виникнути великого масштабу пожежа".

  Відтак, переконують: кращий спосіб боротьби - попередити стихію. Для цього проводять різноманітні рейди лісами області.

  Рятувальник: "Доброго дня, Вас турбують з пожежної охорони. Ви в курсі, що зараз підвищений рівень пожежної небезпеки?"

  Рятувальник вручає чоловікові інформаційну листівку.

  Рятувальник: "Ми хочемо вручити Вам ось таку листівочку-попередження, що не можна розпалювати багаття, і взагалі паління, і так далі".

  Пан Анатолій уважно слухає. Запевняє - правила пожежної безпеки і так виконує.

  Анатолій Сидорчук, місцевий мешканець: "Я, коли навіть хочу перекурити, то десь сідаю біля водички - перекурив, затушив і пішов далі".

  Як поводитися у лісі з вогнем знає і Віктор .

  Віктор, відпочивальник: "Костьорчик обкапуєм, ніколи не залишаємо вогню, краще посидіти півгодини, почекати. Коли їдете на відпочинок - завжди має бути лопата із собою".

  Нині на Київщині оголосили 5-й - найвищий - ступінь пожежної небезпеки. Відтак, розпалювати багаття та заїжджати автівками до лісу - заборонено, попереджають рятувальники. Порушників каратимуть штрафами - від 17 до 50 гривень. Однак, щоб уникнути нещасних випадків, рятувальники разом із лісівниками закликають мешканців Київщини відпочивати лише у спеціально відведених місцях.

  Наталя Гончарова, Юрій Усік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині через спеку розгорнули пункти медичної допомоги [відео]
  Наступний матеріал
  У КМДА до Дня Конституції нагородили освітян, медиків та митців
  Теги: