На Київщині через спеку розгорнули пункти медичної допомоги [відео]

  Виміряти тиск, отримати необхідні ліки чи просто випити води - по всій Київській області, у районних центрах, через спеку розгорнули пункти медичної допомоги, де усе це можна зробити задарма.

  Усього за годину - понад 70 людей. Поряд із ринком у Борисполі поставили намет медичної допомоги. Тут усім охочим задарма вимірюють тиск. Щойно приїхали лікарі - з`являється черга.

  Місцеві мешканці: "Я вообще гіпертонік, і я хочу поміряти давленіє. Я ще не употребляла таблетку свою, хочу узнати, який він".

  Місцеві мешканці: "А це я просто шла на базар, дивлюсь - міряють. А в мене поламався мій".

  Місцеві мешканці: "Я себя нехорошо переношу. плохо жару переношу. Сердечко покалывает".

  Кому стало зле - дають ліки. Тут же пропонують кушетку в затінку та надають першу медичну допомогу. Від спеки у наметі можна просто випити склянку води. Працюють на пункті медсестри місцевих лікарень.

  Медсестра: "В основному, у всіх підвищений тиск, мало в когро понижений".

  Уже тиждень такий пункт працює у Броварах. Щодня тут чергують патронажні медсестри місцевого осередку товариства Червоного хреста. 

  Лілія Драпей, голова Броварської міської оргнаізації Товариства Червоного хреста України: "Ми розпочали працювати ще з 20 числа. Це спільне чергування проходить в нас звичайно з нашою центральною лікарнею. Два пункти розвернуті і в районі - у Калиті, селище Калита, і Велика Димерка".

  За дві години прийняли півтори сотні людей. Кажуть - досі минулося без сонячних ударів чи випадків гострої гіпертонії. Переважно - вимірюють тиск для профілактики.

  Тетяна, патронажна медсестра: "Щодня до нас звертаються быльше ста чоловік. Буває - дізнатися, буває - проконтролювати свій тонометр. Звичайно, люди літнього віку, в яких хартеріальний тиск підстрибує, скаче".

  Віднині такі медичні пункти працюватимуть по всій Київщині. У такий спосіб влада намагається полегшити період аномальної спеки для містян.

  Ременник Олег, начальник управління охорони здоров`я КОДА: "В останні декілька тижнів зберігається дуже спекотна погода. І хворі з серцево-судинними захворюваннями це дуже відчувають. У всіх людних місцях Київської області такі палатки. Такі чи інші, де могли б виміряти тиск людині, де могли б надати допомогу хворим з серцево-судинними захворюваннями, де є необхідні ліки для цього, де є просто вода, яку можна в цю спеку людині дати. Якась кушетка, якась розкладушка".

  Також посилено контролюватимуть стан хворих із серцево-судинними розладами у селах. На час спеки місцеві фельдшери відвідуватимуть пацієнтів і надаватимуть рекомендації щодо лікування.

  Євгенія Подобна, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Центр зайнятості провів "Урок реального життя" для школярів
  Наступний матеріал
  В області оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки [відео]
  Теги: