В Києві ростуть ціни на продукти харчування [репортаж, відео]

  Споживчий кошик - дорожчає. Майже удвічі зросла вартість молочної продукції. На 5, а то і 10 гривень більше просять і за кіло яловичини. За прогнозами експертів, до нового року збільшиться ціна і на цукор - на 10 відсотків. Натомість тверді сири і свинину нині можна купити дешевше.

  Продавчиня Олександра мешкає на Київщині. Має власне господарство - трьох корів. Торгувати їздить на Володимирський ринок. Ціну на молочне тримає ще літню. Однак взимку, каже, вартість зросте. 

  Продавчиня Олександра: "В принципі, гривня-дві, ролі не грає. Молоко - 8-10 гривень літр, а сир - 35 гривень.

  На молочних підприємствах чекати снігу не стали. Тому цінники у магазинах змінили ще у вересні. 

  Вадим Магаровський, голова ради директорів Союзу молочних підприємців: "До кінця вересня ціни піднялися, якщо порівнювати з минулим роком, в середньому в залежності від регіонів від 40-55%".

  Подешевшало натомість м`ясо. Зокрема, свинина: за кілограм живої ваги підприємці віддають 14 гривень замість 16-ти. Утім, покупці змін не відчули.

  Покупець: "Нет, Боже сохрани. Ни на одну копейку. Задняя часть - 45 рублей просят и говорят, что это дешево".  

  За прогнозами експертів, може здорожчати і цукор. Причина - спекотне літо. Від початку року прогнозували 2 і 3 мільйона тонн врожаю. Нині очікують менше двох. Солодкого продукту українцям вистачить, однак без надлишку. 

  Володимир Лапа, гендиректор Українського клубу аграрного бізнесу: "Ще один фактор - це безумовно підвищення вартосіть вирбництва цукру. Тому що посушливі умови вони псричинила зниження врожайності і ті інвестиції які вкладали в господарства вони б не окупилися, якби ціни на цукор були нижчі 6-6.5 грн за кілограм".

  Ціни на м`ясо та молоко до нового року не зміняться, кажуть фахівці. А от цитрусові мають подешевшати. Для них сезон лише розпочинається. 

  Світлана Одаренко, Владислав Калінін, 5 канал

    

  Попередній матеріал
  Стартував V Міжнародний художній ярмарок "Арт-Київ"
  Наступний матеріал
  Столична влада обіцяє вчасно прибирати сніг цієї зими [відео]
  Теги: