Столична влада обіцяє вчасно прибирати сніг цієї зими [відео]

  Зиму без снігу обіцяють киянам. Це не прогнози синоптиків, а обіцянки столичної влади. У мерії почали закуповувати снігозбиральну техніку. На неї уже витратили 50 мільйонів гривень. Із півсотні машин уже красуються у парку, іще сорок мають привезти із Болгарії.

  Це солерозкидувачі, навантажувачі, екскаватори і вантажівки - їх вдень з вогнем було не знайти торік. Тепер цього арсеналу вистачить, щоби не стати на ті самі граблі.  

  Глінський, генеральний директор КК "Київавтодор": "Торішню зиму містяни ще не забули. Снігопад дошкуляв водіям, а ожеледиця - пішоходам".  

  Непереливки було й цьому водієві маршрутки. Замість роботи - їздив на станцію техобслуговування.

  ЖЕКам - підготували особливий подарунок. За вісім тисяч гривень. Хоч поки що диво-машина є лише в одному екземплярі, чиновники обіцяють - автоматизована альтернатива лопаті буде мало не в кожного двірника. Кияни віри не ймуть.

  Киянка: "Хай спочатку мітли й лопати їм дадуть!"

  А от куди звозитимуть зібраний сніг  - комунальники ще не придумали. Торік кучугури везли на спеціальні майдачики, які були у кожному районі. Раніше, пригадує цей пан - увесь сніг скидали в Дніпро.

  Киянин: "Цьогоріч дивилися як у сусідів - в Москві сніг плавлять за допомогою спеціальних машин. А от якісних реагентів на дорогах київські водії чекають марно - шляхи посипатимуть звичайною сіллю, як  і завжди".

  Так виглядають амбари з сіллю у одному з столичних ДЕУ. На перший погляд, вони наповнені до самісінької стелі. Однак насправді посипальних матеріалів тут стільки ж, як і в минулому році.

  В Подільському ДЕУ розповідають - щороку на район дають три з половиною тонни солі. Якою не була б зима - аномальною чи ні, підприємство має користуватися саме цим лімітом. І ні кілограма більше. Дивина, але попри суцільну ожеледицю -  сіль у комунальників ще й залишилася.

  Чи візьмуться кияни розчищати сніг замість комунальників - ще питання. А от протестувати нову техніку зможемо вже за місяць - за народними прикметами зима цьогоріч буде теж сніжною.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Києві ростуть ціни на продукти харчування [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Києво-Могилянській академії виявили і знешкодили снаряд часів війни
  Теги: