В Києві боряться проти реклами і продажу сигарет біля шкіл

  Накласти повну заборону на рекламу тютюну вимагають від народних депутатів столичні учителі. Своє звернення вони уже направили до Верховної Ради. Педагоги нарікають: дорога учня від дому до школи просто всіяна рекламою сигарет. А продавати їх - не гребують навіть біля шкільного подвір`я.

  Напої, цукерки, м`які іграшки, а разом з тим - сигарети. Столичні борці з курінням демонструють усі гачки, на які виробники тютюну хочуть спіймати підлітків.

  Костянтин Крастовський, завідувач сектору контролю над тютюном Інституту статистичних досліджень МОЗ: "Висить реклама: футболка з приколом за дві пачки. Тобто, на кого? Ми з вами будемо ходити в такій футболці? Та ні. А ось підліток, в якого не вистачає грошей - стане ходячою рекламою цих сигарет".

  Не лише футболки, а й рюкзаки - в обмін за кожну зайву куплену пачку цигарок. Представники громадських організацій дивуються - виробники тютюну до яких лише хитрощів не вдаються.

  Ганна Гопко, координатор регіонального центру громадянського представництва "Життя": "Ось, ми бачимо цей кіоск. І саме це, як крутиться пачка сигарет - це привертає увагу дитини".

  Уся тютюнова реклама - по дорозі до школи, бідкаються вчителі. Відразу три кіоски з яскравими "сигаретними" картинками ми нарахували за 50 метрів від школи на Нивках.

  Кияни: "Против, конечно. Нужно, чтобы это все от детей побыстрее убрали".

  Кияни: "Ты обращаешь внимание? На рекламу сигарет? Не обращает, значит нам все равно".

  Громадські організації промоніторили в серпні майже сотню столичних кіосків, що розташовані менш як за 600 метрів до шкіл. Результат - усі вони рекламують або продають сигарети. Відтак, разом з учителями вимагають повної заборони реклами тютюну.

  Олена Ониць, президент Асоціації керівників шкіл України, директор СШ № 41 Києва: "Законопроект буде розглядатися у другому читанні, то ми б хотіли, щоби він був прийнятий".

  Ганна Гопко, координатор регіонального центру громадянського представництва "Життя": "Комітет з питань свободи слова та інофрмації надзвичайно послабив цей текст, фактично викинувши з нього вплив тютюнових кропорацій".

  Столичні борці з курінням вже підрахували - повна заборона реклами сигарет допоможе зменшити кількість курців на 6 відсотків, тоді як часткове табу - лише на 1.

  Ганна Рибалка, Владислав Каретник, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лондоні триває фестиваль культури країн Карибського бассейну
  Наступний матеріал
  У книгарні "Сяйво" підрахували збитки від дій рейдерів
  Теги: