У Лондоні триває фестиваль культури країн Карибського бассейну

  Яскраві костюми, пісні і танці - у Лондоні відзначають Ноттінг-Гілл. Всесвітньовідомий карнавал цьогоріч не скасували, попри нещодавні заворушення у британській столиці. Щоправда, захід відбувається за безпрецедентних заходів безпеки. Поліцейським навіть дозволили перевіряти документи у всіх перехожих.

  За традицією, на головне свято у Європі - фестиваль культури країн Карибського бассейну - з`їжджається рекордно багато глядачів: майже півтора мільйона людей. Втім, цього року захід зібрав також рекордну кількість поліцейських. Яскраву ходу пильнують шість з половиною тисяч правоохоронців.

  Самюель, торговець: "Цього року дуже багато поліції на вулицях. Та це на краще, адже усі почуваються у безпеці".

  Анна Дора, туристка з Данії: "Думаю, Англія безпечна країна. Про це свідчить кількість поліцейських".

  Заходи безпеки посилили не лише у районі Ноттінг-Гілл, де відбувається фестиваль, але і по всьому Лондону. Поліцейським навіть дозволили перевіряти документи у всіх підозрілих перехожих. Причина - заворушення у британській столиці шостого серпня.    

  Шарон, торговець: "Ми хочемо нормально відпочивати і сподіваємося - у разі небезпеки, поліція вчасно прийде на допомогу".

  Емануель-Джозеф, учасник карнавалу: "Ноттінг-Гілл завжди відбувався у Лондоні - це вже частка культури. Усі збираются тут, щоби добре провести час. Відверто кажучи, не думаю, що хтось може зіпсувати свято".

  У перший день фестивалю минулося без інцидентів. Але поліція таки заарештувала понад тридцятеро людей за дрібне хуліганство та наркотики. Утім, затриманих - вдвічі менше, ніж торік. Загалом, фестиваль, за оцінкою правоохоронців, відносно спокійний. Щоправда, влада закликала учасників свята і глядачів розійтися не о сьомій вечора, а на півтори години раніше - з настанням сутінок, щоби уникнути можливих сутичок та заворушень. Втім, деякі власники ресторанів не захотіли ризикувати та закрили вітрини своїх закладів щитами. 

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масове отруєння російських туристів у Туреччині
  Наступний матеріал
  В Києві боряться проти реклами і продажу сигарет біля шкіл
  Теги: