В КОДА відбувся семінар для соцпрацівників і вихователів області

  Як правильно виховувати дітей-сиріт і малят із неповних сімей? Відповідь на це питанння шукали сьогодні понад півсотні соціальних працівників і вихователів із усієї Київщини. У стінах обладміністрації вони зібралися на практичний семінар.

  Володимир Батурський із Ірпеня на семінар приїхав за новим досвідом у вихованні дітей. Навчати у родині є кого.

  Володимир Батурський, багатодітний батько: "Дитячий будинок сімейного типу - це сім`я, яка взяла на виховання дітей. Так ми з дружиною і утнули - взяли дітей на виховання. Ми вже маєм досвід - нехай це вас не злякає - 18 дітей взагалі". 

  Має і свої методи. Головне у вихованні - взаєморозуміння між батьками, вважає Володимир.

  Володимир Батурський, багатодітний батько: "Я вам скажу головне про виховання і всім раджу: ти, жінка - це сім`я. Якщо ти любиш жінку, а жінка тебе, і всі вони коло вас крутяться, то вони і набираються оцього всього".

  На семінарі в обладміністрації зібралося шістдесят фахівців, які працюють з дітьми, котрі потребують особливої уваги.

  Сергій Андріяш, начальник служби у справах дітей ОДА: "В залі присутні працівники дитячих будинків сімейного типу, дитячих будинків, шкіл-інтернатів, батьки-вихователі. І до них саме потрапляють діти. Діти, які зазнали насильства, діти, які не мають домашнього затишку і, відповідно, до роботи саме з цими категоріями дітей треба підготувати кадри, і от це якраз саме головне наше завдання цього педагогічного клубу".   

  Лариса Чепурда, керівник гуртка бісероплетіння Васильківського центру юнацької та дитячої творчості: "Семінари обовязково треба проводити, тому що з такими дітками трохи по інакшому треба себе поводити, тобто більше їм приділяти уваги".

  Щоби навчити дітей, спочатку - вчать дорослих. Практична частина семінару - майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки.

  Наталя Лимаренко, народний майстер: "Це настільки творча людина, незважаючи на те, в повній чи не в повній сім`ї виховується дитина, зробити своїми ручками для себе таку гру, забавку і своєрідний такий оберіг, тому що дитина вкладає у неї свою енергію. Це дуже важливо".  

  Семінар за участю членів клубу педагогічної співпраці відбувається втретє. На попередніх зустрічах соціальні працівники та педагоги обговорювали розвивальні ігри, як заохотити дітей до занять спортом та навчити слідкувати за своїм здоров`ям. Наступний семінар запланований на лютий.

  Світлана Одаренко, Олександр Зіменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд ще раз заборонив блокування коліс припаркованих машин
  Наступний матеріал
  Попри безгрошів`я "Сокіл" продовжує виступи у чемпіонаті Білорусі
  Теги: