Уже третю добу Київ потопає у болоті і снігових заметах

  Щодень то гірше. Уже третю добу - Київ потопає у болоті і снігових заметах. Причому, якщо напередодні - найбільше страждали автомобілісти, то сьогодні - дісталося пішоходам. На тротурах - величезні кучугури, так само не прибрані і зупинки громадського транспорту. Водночас у мерії запевняють: сніг прибирає майже уся наявна техніка і більше 5 тисяч людей. Тож, ДЕ РЕЗУЛЬТАТ?

  Комунальним службам непереливки. Тридений снігопад - і в Києві кілометрові затори, тротуари та зупинки громадського транспорту - неприбрані. Не допомагають ані наради в мерії, ні погрози про звільнення.

  Мазурчак, Перший заступник Попова переконує: на вуха поставили усі комунальні служби міста. Сніг прибирає більше ніж чотириста машин та понад 5 тисяч людей.  

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "І центральну частину, і головні всі магістралі сніг треба буде вивозити. Тому треба мобілізувати всіх і транспорт на вивозку снігу, що є теж надзвичайно складною справою, тому що ви знаєте, що у нас водії не дотримуються правил паркування і погано прибирати сніг, тому в перше чергу ми будем працювати вночі".

  Однак містяни від такої роботи не у захваті.

  Люди невдоволені.

  Киянин: "Клопоту завдає і сіль, якою надміру користуються комунальники. Столичні автомобілісти нарікають: це і автомобіль псує, а мокреча на дорогах ще небезпечніша, ніж ожеледиця".

  Геннадій Шабаєв: "Лед, ты хоть понимаеш, что лед. А тут вроде и есть сцепление с дорогою, но одновременно раз и подскользнулся".

  У мерії ж заміну солі знайшли лише наприкінці зими. Нова посипальна суміш не шкодить автомобілям та взуттю, проте ефективніша на дорогах за низьких температур. Якщо вона пройде випробування, то уже наступної зими нею посипатимуть дороги та тротуари міста.

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "Звернулися до мене виробники з одного хімзавода. Зараз з ними проводими експеримент. вони розробили, нова розробка, реактив, який не впливає ні на рєзіну, ні на взуття, а є дійсно більш ефективний. Він робиться на базі гліцирину. Тобто, це є антифриз, на базі гліцирину".

  Поки комунальники намагаються приборкати замети - синоптики обіцяють ще більший снігопад. На початку березня у столиці випаде більше ніж десять сантиметрів снігу. 

  Наталя Гончарова, Олексій Іванченков та Олександр Зименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Лівії демонстрантів розстрілювали з танків
  Наступний матеріал
  У Києві з естакади Південного мосту впала вантажівка
  Теги: