У Лівії демонстрантів розстрілювали з танків

  560 росіян сьогодні вивезуть із Лівії. Уперше за ці дні лівійський лідер виступив по телебаченню. Зменшується обсяг нафти та газу, що надходить із Лівії до Європи. Про це агенції "Ройтерз" повідомило джерело в уряді Італії. Чверть нафти. яку споживає ця країна - надходить саме із Лівії, дном середземного моря.

  Рада Безпеки ООН скликала термінове закрите засідання - обговорити ситуацію у Лівії. Розстріл населення, що вийшло на демонстрації, з винищувачів і танків розцінюють як надзвичайне порушення прав людини. Негайно припинити насильство над мирними мешканцями ще у понеділок закликав Муаммара Каддафі Генеральний секретар ООН. Утім заклики - не подіяли. Стурбована ситуацією уся світова спільнота - і на Заході і на Сході. Ситуація у Лівії - нагальна для ліги арабських держав і перша на порядку денному для Євросоюзу.

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки: "Ми повинні переконатися, що насильство у Лівії припинилося, там мусить відбутися діалог. І це ми скажемо будь-якій країні, в якій події розвиваються таким чином: ви повинні знайти найкращий шлях для підтримки людей, для розвитку. Я дуже сподіваюся, що це жахіття - не повториться; те про що ми чули, навіть якщо не бачили, те, за чим ми дуже пильно спостерігаємо".

  Як евакуювати своїх громадян із Лівії - нагальне питання для більшості країн світу. Приземлитися у аеропортах країни, що опинилася за крок до громадянської війни - майже неможливо. Літаки ЄС чекають відльоту за біженцями на Мальті - найближчій до Лівії державі. Сусідня Італія підвищила стан бойової готовності усіх військово-повітряних сил, а на прикордонний південь скеровані додаткові гелікоптЕри. У скрутній ситуації можуть опинитися громадяни Туреччини. Їх збираються евакуювати морем. Відправки додому у портах чекають щонайменше дві з половиною тисячі турків. Утім, як довго порт залишатиметься відкритим - невідомо. Із Лівії повідомляють - уже перестали працювати вантажні порти, що транспортують нафту.

  Таїп Ердоґан, прем`єр-міністр Туреччини: "Жорстокі заходи, спрямовані проти населення, яке вимагає демократичних змін - лише збільшить насильство і стане загрозою єдності держави. Хибна поведінка на цій стадії призведе до жахливих наслідків".

  Обстріли мирного населення могли лише за день удвічі збільшити кількість загиблих за тиждень заворушень. Їх не менше, аніж півтисячі, кажуть очевидці, або й більше. Точні дані отримати - неможливо.  Вперше від часу протестів прокоментував ситуацію і лівійський лідер, Муаммар Каддафі, чия відставка - головна вимога протестувальників. Він закликав не вірити пліткам і розмовам про свою втечу у Венесуелу.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Евакуювати українців з Лівії будуть лише завтра
  Наступний матеріал
  Уже третю добу Київ потопає у болоті і снігових заметах
  Теги: