Уже третя група дітей з Київщини відпочиває у Греції [відео]

  Уже третя група дітей Київщини відпочиває у Греції. Про безкоштовне оздоровлення дітей домовився губернатор Київської області з очільником острова Крит. Відправляти дітей на двотижневий відпочинок почали ще з травня.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Сьогодні, дійсно, у мене приємна місія. Тому що ми відправляємо талановитих дітей Київщини на відпочинок на острів Крит, у Грецію. Це наш проект із губернатором острова Крит. Уряд острова забезпечує відпочинок, а Партія регіонів виділила кошти, для того, щоби доставити дітей на цей відпочинок".

  Батьки хвилюються, діти - готуються до нових вражень і знайомств. Для цього взялися вчити грецькі слова.

  Анастасія Фролова, призерка Всеукраїнскої олімпіади з біології: "Ясас" - добрий день. "Калі ніхта" - доброї ночі. Розмовник брала із собою, але сподіваюся і ще підчитувати".

  Для більшості дітей поїздка на Крит - це ще й перший політ у літаку. Емоції зашкалюють. Та ще більше радіють від того, що все лише починається.

  Діти: "Це нам, як казка!"

  Діти: "Я вперше в літаку, вперше закордон і вперше в аеропорту сьогодні був".

  Діти: "Я також вперше в літаку лечу".

  Діти: "Один раз у житті випадає такий шанс - безкоштовно з`їздити відпочити у таку гарну країну, як Греція".

  Три годину у повітрі - і діти Київщини на острові. Тим часом, друга група школярів з України в аеропорту уже чекає на рейс додому. Бажання залишитися у Греції - не приховують.

  Журналіст: "Хто хоче залишитися?"

  Діти: "Я!"

  Діти:
  "Всі!"

  Кажуть - сумуватимуть не лише за морем, але й новими друзями. До їхньої когорти уже сміливо зараховують губерантора Криту - Ставроса Арнаутакіса.

  Тамара Нестерук, керівник групи: "Ми дуже вдячні Вам особисто і Арнаутакісу, губернатору. Він з нами зустрічався. Він запоршував нас у своє рідне село, містечко. Організував нам ланч у своєму місті. Ми були там на екскурсії".

  Тим часом, новоприбулі юнаки й дівчата поспішають у готель, щоби якнайшвидше оселитися і піти на море. Маргарита, як одна з найвіповідальніших, спершу зробила кілька світлин і мерщій до комп`ютера.

  Маргарита Чуприненко, призерка конкурсу Малої академії наук: "Потрібно все батькам показати, бо дуже хвилюються. Хочеться якомога більше розповісти та поділитися своїми враженнями".

  Діти Київщини мешкають у 4-зірковому готелі. Кожна кімната обладнана кондиціонером та холодильником. Біля самого входу у готель - розташований басейн. Тут діти можуть купатися у морській воді.

  Морем діти насолоджуються лише зранку та надвечір, коли немає палючого сонця. Решта часу  проводять у басейні. Під найпильнішим наглядом - команда спортсменів.

  Леонід Гусін, тренер футбольної команди: "Ми закінчили перше коло чемпіонату Київскої області, і хлопці все-таки попрацювали на славу. Їм треба 3 дні для того, щоби вони просто відпочили. Тому ми займаємося в основному водними процедурами і ранковою зарядкою. У нас 3 рази вдень - водні процедури і один раз на море йдемо, робимо пробіжку приблизно 15-20 хвилин".

  Футболісти з дівчатами - біля басейну. А майбутні науковці засмагають, граючи у волейбол.

  Максим Сухоруков: "Я - переможець всеукраїхнської олімпіади з географії, 1-ше місце. Переможець обласних: 1-ше місце з географії та економіки. І призер обласних - 3 місце з астрономії".

  Роман Мазанка: "Я розробив макет вітро-електро-станції та сонячної електростанції".

  Утім, не лише морська вода і яскраве сонце припали до душі юним українцям. Дітям Київщини неабияк засмакувала грецька кухня.

  Діана Хелішхова, сопілкарка: "Морепордукти тут дуже смачні і мені вони дуже подобаються. Думаю, що після цієї подорожі у мене з`явиться бажання спробувати приготувати щось у грецькому стилі".

  Не забувають хлопці та дівчата і про футбольне свято, що триває в Україні. Щовечора збираються у холі біля великого екрана вболівати за свою збірну.

  Наталя Новосядла, Дмитро Демішев, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві дуже не вистачає сімейних лікарів
  Наступний матеріал
  Працівники ДАІ навчають столичних школярів правил дорожнього руху [відео]
  Теги: