Працівники ДАІ навчають столичних школярів правил дорожнього руху [відео]

  Працівники ДАІ узялися за навчання дітлахів - у пришкільних таборах викладають правила безпеки на дорозі. Усі заняття побудовані в ігровій формі, аби учні краще їх запам`ятовували. На це ДАІ наштовхнула сумна статистика - від початку місяця уже троє дітей столиці загинули на дорозі.

  На навчальному перехресті справжній інспектор ДАІ показує дітям, як правильно реагувати на сигнали регулювальника. Як і трапляється в житті, на перехресті утворився великий затор.

  Спробувати на практиці дотримуватися сигналів регулювальника цим дітям доводиться уперше. Раніше  правила вони вивчали лише на уроках у школі.

  Яна Гулак: "Правила дорожнього руху я вивчала в школі на уроках основи здоров`я. Нам розповідають правила, як переходити дорогу, які кольори є у світлофора та на які треба переходити".

  Діти з легкістю відповідають на запитання інспекторів. Кажуть, як поводитися на дорозі - давно знають. Бояться лишень несвідомих водіїв.

  Євгенія Зінченко: "Водії повинні знати, де переходять діти. Не всі виконують ці правила і не всі звертають увагу на ці знаки".

  Артем Михайлик: "Водії неправильно поводять себе на дорозі. Інколи вони напітпитку їздять і збивають дітей. Або не помітивши, або, якщо треба швидше доїхати, перевищують швидкість".

  Після подібних лекцій діти беруться навчати власних батьків. Коли ті намагаються порушити правила на дорозі - малеча нагадує їм про небезпеку.

  Анастасія Циба, інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління ДАІ м. Києва: "Ми з дітьми проводимо бесіди і вони кажуть, що ми кажемо батькам: "Тут не можна переходити, тут не можна йти". І, якщо вони сідають на заднє сидіння, кажуть: "Пристебни мене, тато або мама".

  Цьогоріч у столиці за участі дітей сталося майже дев`яносто дорожньо-транспортних пригод. Тільки у червні на дорогах постраждало 14 дітей. Троє з них - загинули. Однак, переважна більшість цих аварій сталася не через дітей. Винуватцями ДТП, зазвичай, стають дорослі.

  Олександр Ковалевський, старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління ДАІ м. Києва: "Дорослі перевозять дітей на передньому сидіння, не пристебують дітей зовсім пасами безпеки. Переводять дітей в місцях, де це заборонено ПДР. Дуже багато ДТП саме за вини дорослих".

  Однак, попри сумну статистику, у ДАІ переконані - наступне покоління водіїв буде значно обережнішим та досвідченішим. Потрібно тільки не забувати їм нагадувати правила дорожнього руху.

  Ольга Сас-Тарасова, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Уже третя група дітей з Київщини відпочиває у Греції [відео]
  Наступний матеріал
  Сьогодні у Варшаві зустрінуться футбольні збірні Чехії та Португалії
  Теги: