Урожай на Київщині постраждав від дощу

  Гарно врожаю цьогоріч - чекати не варто. Усе - через циклон, який вирував в Україні минулого тижня. Київщина, серед областей, які від сильних дощів - постраждала найбільше. За прогнозами експертів, врожаю цьогоріч - зберуть на десять відсотків менше, аніж очікували. Найбільше постраждали - гречка, пшениця, ячмінь і овес.

  Дощу, якого картоплі та решті сільськогосподарських культур не вистачало у травні, минулого тижня випало надміру. Через це гарного врожаю цьогоріч, - переконують селяни, - годі й чекати.

  Борис Сливний, місцевий мешканець: "Осьо бачимо, що там он вдалині він весь вимок, от, із-за цих сильних дощів. земля торфяна вона влаги габралася всьо. там от буряка не буде. Тут трошки сухіша земля тут бурят буде".

  Найбільше дісталося раннім зерновим, кажуть у Гідрометцентрі. Пшеницю, овес та ячмінь за дощів саме мали збирати. Через це, за прогнозами фахівців, - врожаю цьогоріч зберуть на 10-15 відсотків менше, ніж сподівалися.

  Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру: "На жаль, склалися умови для такого несприятливого явища, як стікання зерна. Тобто зменшиння питомої ваги зернини, яка потім і формує урожай. Крім того відмічалися механічні пошкодження, змиви, замулення, розтріскування бобів гороху, висипання ріпака".

  Не варто цьогоріч очікувати і гарного врожаю картоплі. А от для кукурудзи, соняшника, цукрового буряка, огірків та помідорів ще не все втрачено.

  Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру: "Звичайно умови зараз для огірків. Помідор та іншої городини не сприятливі, бо було мало сонячних променів, був дуже такий кволий, або й взагалі не було льоту бджіл. Запилення відбувалось дуже кволо, або й взалі не відбувалось, але це за тиждень це все поправиться".

  Потужні дощі вплинуть на якість продуктів, що згодом позначиться на вартості харчів, - стверджують фахівці. На столичних ринках ціни на ягоди уже поповзли вгору. Удвічі здорожчала полуниця. За один кілограм уже правлять 40 гривень. Приблизно на десять гривень більше просять і за малину.

  Сергій, продавець: "Вона була дешевша, пішли трохи дощі - малину змило, стала трохи дороща".

  Циклон, який почав потроху відступати, є найбільшим за останнє десятиліття. Київщина від нього постраждала чи не найбільше. Лише у Баришівському районі за добу випала місячна норма дощів. За прогнозами синоптиків, потепління  слід чекати з 8 липня.

  Наталя Гончарова, Анна Рибалка, Ігор Пльонкін та Олексій Іванченков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Охорону президента України навчатимуть, як поводитися з журналістами
  Наступний матеріал
  Чергове звільнення в КМДА
  Теги: