Охорону президента України навчатимуть, як поводитися з журналістами

  Охорону президента України тепер навчатимуть, як поводитися з журналістами. Міжнародна організація "Репортери без кордонів" лише за останній рік нарахувала в Україні близько десяти випадків сутичок журналістів із працівниками держохорони. Щоб уникнути непорозумінь у майбутньому, в адміністрації президента вирішили подружити пресу з бодігардами.

  Ось вони - треновані хлопці з управління держохорони, які оберігають перших осіб держави. За парти удошники, як їх називають в народі, сіли - бо надійшла вказіква згори. На Банковій вирішили - журналістів і охоронців треба познайомити.

  Дарія Чепак, прес-секретар президента України: "У нас проблема в тому, що не було діалогу. Охорона вважає, що вони роблять цілком правильно, тому що вони діють по своїх інструкціях, журналісти вважають, що з ними поступають нечесно, тому що вони діють по законах".

  Ось головний стратег держохорони. Пояснює журналістам, чому заборонено знімати президентський кортеж

  Ігор Калінін, начальник управління держохорони: "Дело в том, что основные моменты покушения на основных лиц чаще всего именно в момент переезда в рамках кортежа".

  Журналіст: "Чому на нас кидаються і забороняють знімати? "

  Ігор Калінін, начальник управління держохорони: "Никто не имеет права и никто никогда не кидается".

  Журналіст: "Закривають руками камеры".

  Ігор Калінін, начальник управління держохорони: "Закрывают. Но это ж не кидаются".

  Та в журналістів своя правда. Підкріплена відеодоказами. Ось президентська охорона повалила журналіста Сергія Андрушка просто на асфальт.

  Після цього випадку працівники удо вибачилися, але думки своєї не змінили.

  Владислав, працівник УДО: "У цьому випадку, я вважаю, що співробітник був на 100% правий, там журналіст він біг в торону охороняємої особи і реакція співробітника охорони була адекватною".  

  А це Віктор Янукович у військовій частині. Охорона вирішила, що зйомка зашкодить життю президента.  

  А під час відвідин прем`єром і президентом податкового майдану, знімальну групу 5го каналу взагалі не пустили у палатку, де відбувалася зустріч із підприємцями.

  Ось так реагують перші особи, коли чують, що їхня охорона заходить надто далеко. Уже й міжнародні організації підключилися, щоби про це розказати.

  Оксана Романюк, представник організації "Репортери без кордонів" в Україні: "Дії охоронців щодо журналістів протягом останнього року були досить брутальними. І на нашу думку ці дії були не виправданими".     

  Аллан Джонс, міжнародний експерт зі взаємодії служб охорони і ЗМІ: "Я би радив, в першу чергу, щоби працівники охорони не критикували людей із камерами".

  Аллан Джонс, який організовував безпеку на  публічних заходах Британької королівської сімї,  проводить майстер-клас для охоронців. Нагадує, працівники УДО зобов"язані представлятися і роз"яснювати журналістам, як їм працювати на тій чи іншій події. І в жодному вИпадку не мають права вилучати відзнятий матеріал.

  Ірина Герасимова, Олексій Тищенко, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Безпрецедентна знахідка в Індії
  Наступний матеріал
  Урожай на Київщині постраждав від дощу
  Теги: