Антимонопольний комітет України (АМКУ)
Антимонопольний комітет України (АМКУ) http://hyser.com.ua

Українці змушені переплачувати за ліки через неефективні рішення АМКУ – адвокат

  Читайте по-русски
  Для фармацевтики під час пандемії COVID-19 не забезпечені коректні правила роботи в Україні, каже Ганган

  Через неефективну роботу Антимонопольного комітету України низка виробників фармпрепаратів в Україні зазнає дискримінації, а споживачам доводиться переплачувати за ліки. Про це заявив адвокат В'ячеслав Ганган, коментуючи постанову Кабміну про звільнення виробників певних препаратів від додаткового оподаткування, повідомляє "Обезреватель".

  Зазначається, що однією з ознак звільнення від податкового навантаження є не тільки хімічна формула речовини, а й упаковка.

  Адвокат вбачає в ситуації ознаки дискримінації на фармацевтичному ринку – свідчення неефективності АМКУ. Комітет же повинен стежити за рівними умовами конкуренції на ринку, особливо в умовах карантину, зазначає фахівець.

  Водночас повідомляється, що для фармацевтики – ключової під час пандемії галузі – не забезпечені коректні правила роботи в Україні. Монопольне становище виробників усуває конкуренцію і дає право встановлювати ціни на ліки на свій розсуд, пише видання. І якщо один виробник має податкові пільги, то другий повинен іти з ринку. Через відсутність конкуренції споживачі отримують гірший продукт.

  "Дискримінації через упаковку зазнають фармацевтичні компанії. Одні отримують статус "звільненої від податків" продукції, а інші – ні. Наприклад, парацетамол випускається у флаконах і контейнерах. Згідно з чинним законодавством, виробник засобу у флаконі буде звільнений від податків, а в контейнері – ні. При цьому хімічна формула парацетамолу не змінюється жодним виробником", – зазначив Ганган.

  У той же час наголошується, що для АМКУ не встановлені терміни розгляду подібних звернень від учасників ринку. Через таку фактичну бездіяльність компанії несуть серйозні збитки, знижуються податкові надходження до бюджету, скорочуються робочі місця, зазначає адвокат.

  За словами В'ячеслава Гангана, для вирішення проблеми дискримінації в бізнесі на законодавчому рівні потрібно ввести поняття антимонопольної експертизи нормативно-правових актів. А сферами дії експертизи повинні стати економіка, торгівля, в т. ч. частково міжнародна.

  "На сьогодні в законодавстві відверта діра, якою користуються недобропорядні учасники ринку. У нас дуже багато говорять про антикорупційну експертизу, ретельно розглядаються норми Закону, підзаконних актів, щоб виключити корупційні ризики. За аналогією потрібен такий же механізм в Антимонопольному середовищі, оскільки це кровоносна система економіки держави. Якщо ми не захищаємо ринок, ми не захищаємо його виробників і споживачів. Ні про яку якість продукту тоді не може і бути й мови, як і про розвиток ринку. Антимонопольний комітет України повинен бути ефективним регулятором, а не таким, яким він є зараз", – наголосив Ганган.

  Попередній матеріал
  "Слуга народу" обвалилася на третє місце в рейтингу партій – опитування КМІС
  Наступний матеріал
  Комбінація похолодання та антициклону: в Україні можна буде побачити одне з найкрасивіших метеорологічних явищ
  Теги:
  Loading...