Український бізнес допомагає у боротьбі з коронавірусом

. відкриті джерела
З початку березня українські компанії стали на захист медичних працівників та громадян, вклавши загалом майже 2 млрд гривень у боротьбу з COVID-19

Компанія "Епіцентр К" виділила 150 000 000 гривень на придбання 150 апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) та передала для потреб міста Києва 100 тис. масок. "Епіцентр К" взяв на себе місію поставити у всі обласні центри України апарати ШВЛ та взяв кураторство над Хмельницькою областю по забезпеченню закладів охорони здоров’я обладнанням та засобами захисту.

.
.відкриті джерела

Національна мережа супермаркетів "Сільпо" виділила 100 млн гривень на закупівлю обладнання для лікарень та засобів захисту медиків. Понад 13 млн гривень використано для оплати 12 високоякісних апаратів ШВЛ HAMILTON швейцарського виробництва. Після надходження в Україну це обладнання спрямують до лікарень Київської, Вінницької, Кіровоградської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. Компанія також закупила 800 тисяч наборів реагентів на суму понад 50 млн гривень для 26 спеціалізованих лабораторій МОЗ у всіх регіонах України.

.
.відкриті джерела

Група "Метінвест" відмовилася від податкових канікул. Сума податкових відрахувань, що сплатять підприємства групи до місцевих бюджетів у пільговий період, перевищить 50 млн гривень. "Метінвест" готовий допомагати з порятункуом пацієнтів із підозрою на коронавірус COVID-19, вірусну пневмонію та інші легеневі захворювання, забезпечуючи лікувальні установи необхідним в умовах епідемії киснем. "Метінвест" придбав 20 тисяч експрес-тестів на COVID-2019 для медичних установ Києва, Маріуполя, Запоріжжя та Кривого Рогу.

Корпорація "АТБ" закупила у Франції 12 сучасних систем CFX96 для виконання діагностики інфекційних захворювань на суму близько 10 млн. гривень. Ці системи були передані обласним лабораторним центрам та лікарням у дев’ять обласних центрів країни. Корпорація запустила спільний із Міністерством соціальної політики України благодійний проєкт адресної допомоги соціально незахищеним верствам населення – у вигляді продуктових наборів і товарів повсякденного споживання. Для реалізації цього проєкту компанія виділила 100 млн гривень.

Найбільший приватний порт України ТИС, зерновий термінал Neptune та буксирний оператор P&O Maritime Ukraine разом надали 46,4 млн гривень до національного фонду по боротьбі з коронавірусом. Ці кошти спрямовані на закупку обладнання для лікарень по всій Україні, а також для закупівлі індивідуальних засобів захисту медичним працівникам.
 
"Київстар" виділив благодійну допомогу у розмірі 30 млн гривень на закупівлю медичного обладнання та засобів захисту для лікарів. А також 50 тисячам медиків нарахували бонуси на рахунки. Нараховані бонуси абонентам у роумінгу. Для усіх абонентів "Київстар" доступні безкоштовні дзвінки з території України на номери гарячих ліній МОЗ України, Центру громадського здоров’я, Урядового контакт-центру тощо, де можна дізнатись інформацію про заходи профілактики.

.
.відкриті джерела

Компанія "Нова пошта" виділила 25 млн гривень на закупівлю найнеобхіднішого обладнання для ефективного лікування вірусних інфекцій у лікарнях трьох міст: Полтави, Чернівців та Кременчука (всього близько 50 одиниць). Компанія також надає безкоштовну доставку до медичних закладів, дитячих будинків, військовослужбовців та незахищених верств населення. "Нова пошта" оплатила пошиття 2000 спеціальних захисних костюмів для лікарів Чернівців.

Нова пошта дарує дітям із соціально вразливих родин 300 тисяч дитячих книг. Такі родини можуть отримати книги, заповнивши анкету на Фейсбук-сторінці чи на сайті компанії Нова пошта.

.
.відкриті джерела
.
.відкриті джерела

Із 8 по 22 квітня частина коштів із кожного замовлення Glovo, оплаченого карткою Mastercard, перераховувалась до благодійного фонду "Пацієнти України". Зібрані у ході кампанії кошти БФ "Пацієнти України" спрямує на закупівлю засобів індивідуального захисту для лікарів Центральної районної лікарні Надвірнянського району Івано-Франківської області, Почаївської районної комунальної лікарні Тернопільської області та Олешківської районної лікарні Херсонської області. Ці лікарні отримають 2300 костюмів біозахисту та 2640 респіраторів класу захисту FFP2.

Carlsberg Ukraine спрямував 5,4 млн гривень на допомогу українським лікарням. Близько 8000 комплектів захисних костюмів буде відправлено у лікарні Києва, Львова та Запоріжжя. 3 млн гривень підуть на придбання 3 апаратів ШВЛ та кисневих концентраторів. Окрім фінансової пожертви Carlsberg Ukraine долучилась до проєкту "Обід для медика" – разом із рестораном Il Molino доставляє обіди і "Квас Тарас" медикам у Олександрівську лікарню. На глобальному рівні фонди Carlsberg пожертвували 95 млн данських крон (13 млн євро) на дослідження і заходи по боротьбі з пандемією коронавірусу.

.
.відкриті джерела

На цей момент компанія WOG та її акціонери надали близько 5 млн гривень. Мережа АЗК WOG забезпечує пальним медиків Волинської області. Разом із таксі-сервісом Uklon, АЗК WOG забезпечує 20 тисяч безкоштовних поїздок на таксі для донорів крові в містах України: Києві, Львові, Харкові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Запоріжжі. Акціонери АЗК WOG закупили 4 апарата ШВЛ Oricare V8600 американського виробництва для лікарень Волині. Для Волинської обласної інфекційної лікарні придбано японський сучасний гематологічний аналізатор SYSMEXXN-350, до того ж передано 25 тисяч захисних масок, 20 тисяч спеціальних рукавичок й дезінфектори.

Mondelēz International в Україні виділила 2,5 млн гривень на придбання медичного обладнання та продуктових наборів для місцевих громад. Компанія передала понад 3,5 тонн продукції власного виробництва для допомоги самотнім літнім людям та іншим найбільш соціально вразливим групам населення. "Монделіс Україна" системно підтримує Тростянецьку міську лікарню у Сумській області, минулого року було передано обладнання для діагностики слуху. В цьому році лікарня отримала відеобронхоскоп. З метою протидії COVID-19 на глобальному рівні компанія Mondelēz International реалізує низку заходів в різних країнах світу та виділила для цього понад 15 млн доларів США.

Бренд Halls, найбільший виробник льодяників у світі, що входить до складу Mondelēz International, виділяє понад 1,5 млн грн фінансової допомоги для протидії COVID-19 в Україні. Частина коштів від продажу продуктів Halls буде переведена на рахунок благодійного фонду, який займеться закупівлею апаратів штучної вентиляції легень та засобів захисту для лікарень у різних регіонах України.

.
.відкриті джерела

"Креді Агріколь Банк" у партнерстві з Mastercard та за підтримки благодійного фонду "Твоя опора" придбали медичне обладнання на суму 1 100 000 гривень для Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні та Київської міської клінічної лікарні №17. До кінця травня ці лікарні отримають дефібрилятор, монітори пацієнта, пульсоксиметри та інфузійні насоси, що допоможуть пацієнтам боротися із критичним перебігом хвороби. У березні банк придбав апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ) для Київської міської лікарні. Для закупівлі необхідного обладнання для лікарень "Креді Агріколь Банк" виділив 600 тисяч гривень.

Компанія "Хенкель в Україні" забезпечила 8 столичних лікарень 14 800 одиницями засобів для прання, миття, чищення та дезінфекції. Та надає можливість лікарям столичної клініки "Охматдит" і Київського обласного онкодиспансеру безпечно та зручно діставатися до місць роботи в умовах обмеженого транспортного сполучення у столиці на період карантину. Фонд Фріца Хенкеля спрямує до України 10 тисяч євро для придбання засобів особистого захисту та захисного одягу для лікарів. На глобальному рівні Henkel передає 2 млн євро різним фондам і організаціям для боротьби із пандемією. Компанія також перепрофілювала потужності для виробництва дезінфекційних засобів і пожертвувала 5 млн одиниць засобів особистої гігієни та побутової хімії в усьому світі.

.
.відкриті джерела

Офіційний імпортер автомобілів Volkswagen в Україні надав 10 автомобілів у тимчасове користування і пальне для медичних працівників та організацій, які активно залучені до боротьби з COVID-19. Частина автомобілів використовується для перевезення пацієнтів, які проходять лікування гемодіалізом і підпадають під групу ризику інфікування коронавірусом. Також автомобілі отримали й медичні працівники Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги та Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва.

.
.відкриті джерела

Фармацевтична компанія "Дарниця" спільно з Zagoriy Foundation забезпечили 3-ма апаратами ШВЛ Київську міську клінічну лікарню швидкої допомоги. Обладнання вже встановлене і працює. Наприкінці березня ФК "Дарниця" придбала експрес-аналізатор для первинного визначення захворювання на короновірус, експрес-тести на коронавірус 2019-nCoV і три діагностичних набори на суму 155 тис. гривень та передала Київській міській клінічній лікарні №4. Також компанія приєдналася до загальнонаціонального збору коштів для закупівлі 50 апаратів штучної вентиляції легень в українські лікарні.

Фонд Visa Foundation виділив 210 млн доларів на підтримку малого і мікробізнесу, а також допомогу місцевим спільнотам під час поширення COVID-19 у країнах присутності компанії Visa, в тому числі в Україні. З цих коштів 10 мільйонів доларів призначені для надання невідкладної допомоги і підтримки благодійних організацій, безпосередньо задіяних у боротьбі з пандемією. Компанія Visa в Україні виділила кошти на пошиття 1500 одноразових медичних комбінезонів. Роботу з пошиття здійснює український виробник LKcostume за підтримки платформи українських брендів "Всі. Свої". До лікарень уже передано 300 комбінезонів, а також закуплено 370 продуктових наборів для працівників станцій швидкої допомоги. Також компанія Visa надає можливості безкоштовного таксі для медичних працівників в Україні. Після кожної поїздки з Bolt, оплаченою карткою Visa, компанія перерахує 50 грн на безкоштовний проїзд для медиків. Крім того, з метою допомоги літнім людям під час карантину компанія Visa ініціювала програму безконтактної доставки продуктів людям похилого віку у партнерстві з благодійної організацією "Старенькі" та сервісом доставки Raketa.

.
.відкриті джерела

Корпорація "Опілля" придбала 3000 експрес-тестів для масового тестування на COVID-19 для медичних працівників і працівників спецтранспорту Тернопільської громади.

Торгова марка Parimatch спільно з міжнародним благодійним фондом PM Foundation виділяє 10 млн грн. для потреб українських медичних установ. Підтримку отримають 13 опорних лікарень в Києві, Львівській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

Компанія "Вентс" придбала 200 захисних одноразових комбінезонів для Києво-Святошинської центральної районної лікарні та Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

.
.відкриті джерела

Vodafone Україна спільно зі своїм акціонером – групою компаній NEQSOL Holding – виділила 33 млн гривень у якості благодійної допомоги лікарням України для придбання обладнання, систем тестування та засобів захисту для лікарів. Окрім того, Vodafone запустив та подовжує впроваджувати ініціативи, спрямовані на підтримку України та українців під час карантину, на суму близько 30 млн гривень. Таким чином, загальна сума допомоги на сьогодні складає 63 млн гривень. Vodafone Україна надала доступи без доплати до низки розважально-освітніх сервісів компанії та нараховує медичним працівникам по 10 Гб мобільного інтернету і 1000 хвилин для дзвінків на номери всіх операторів в Україні, включаючи міські мережі, до того ж безкоштовно надає медикам безлімітний доступ до соціальних мереж та мессенджерів.

З метою підтримки місцевих бюджетів керівництво Vodafone Україна прийняло рішення відмовитися від податкових пільг на підтримку бізнесу, передбачених законом №3220.

Допомога
Допомогавідкриті джерела

Компанія NIX в перші тижні карантину закупила та передала харківським лікарням три апарати УЗД останнього покоління для ранньої діагностики захворювань легень та засоби захисту для медичних працівників. Для допомоги компанія виділила майже 2 млн гривень.

Допомога
Допомогавідкриті джерела
Допомога
Допомогавідкриті джерела

Компанія PepsiCo, за підтримки глобального благодійного фонду PepsiCo Foundation, пожертвує більше 25 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19 в Україні. Зусилля допомоги, що PepsiCo надає Україні, зосереджені на трьох напрямках: допомога медичним працівникам і медичним установам; Продуктова підтримка нужденних категорій населення; Сприяння місцевим громадам в регіонах, де розташовані виробничі потужності та логістичні центри компанії. Спільно зі своїм партнером, мережею піцерій Domino's Pizza, компанією надано 3400 продуктових наборів для медичних працівників Київської міської клінічної лікарні №4.

За період карантину мережею "БРСМ Нафта" вже надано понад 50 000 літрів різного виду пального та близько 100 000 одиниць засобів індивідуального захисту. Допомогу отримує 31 медична установа у 27 містах України. Компанія планує і далі надавати допомогу українським медикам, незалежно від того, що вже послаблено карантин у багатьох містах.

Допомога
Допомогавідкриті джерела

Три мільйони гривень спрямувала компанія "Агропродсервіс" на захист лікарів, що протистоятимуть коронавірусу. А саме, у фонди медичних закладів районних лікарень Тернопільської та інших областей, де компанія обробляє землю. Ці гроші будуть спрямовані на надання допомоги безпосередньо районним лікарням та працівникам, які будуть надавати допомогу хворим на цю недугу.

Допомога
Допомогавідкриті джерела

Компанія Eldorado завершила благодійну програму з підтримки українських лікарень в боротьбі з наслідками пандемії COVID-19. Суть проєкту полягала в передачі комплектів побутової техніки першої необхідності. Було обрано сто регіональних лікарень, які стали ключовими пунктами для діагностики та лікування пацієнтів з симптомами коронавірусу. Для них зібрали сто комплектів побутової техніки, в кожному з яких холодильник, мікрохвильова піч, чайник, пральна машина і ноутбук – все, що допомогає медикам у процесі роботи та пацієнтам під час відновлення після вірусу. Партнером компанії в даній ініціативі стало Товариство Червоного Хреста України.

Про допомогу від пересічних громадян та волонтерів можна дізнатися за допомогою кампанії "Громадянське суспільство – це ТИ" #GOZNAMY

Інформація поповнюється.

Надсилайте свої прес-релізи та оновлену інформацію на [email protected] та [email protected]

Попередній матеріал
COVID-19 у світі: найбільше нових випадків зараження коронавірусом – у США та Росії
Наступний матеріал
COVID-19 у світі: спецслужби США десятки разів попереджали Трампа про небезпеку коронавірусу – WP
Теги:
Loading...