www.interbuh.com.ua

Ухвалений Радою закон про вивізне мито на металобрухт може зміцнити курс гривні – Каленков

  За рік дії закону вдалося зберегти більше 1,5 мільярда доларів валютних надходжень в країну

  Ухвалений Верховною Радою закон про продовження вивізного мита на металобрухт з України, за який проголосували різні парламентські фракції, − це приклад обдуманого рішення, що позитивно впливає на економічну безпеку країни. Про таке заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає "112 Україна". 

  За словами Каленкова, тільки за рік дії закону про вивізне мито вдалося зберегти 1,6 мільярда доларів валютних надходжень в країну. Ці кошти можна порівняти з розміром траншу від МВФ у 1,8 мільярда доларів, який Україна може отримати в 2018 році.

  "Закон дозволив за рік зберегти 1,6 мільярда доларів валютних надходжень. Ви можете порахувати, що це значно зменшить негативне сальдо торгового балансу України. Значить, наш курс валюти буде більш стабільним. І, відповідно, це впливає на інфляцію, на надходження до бюджету. Тому це вкрай практичне рішення, яке кожен українець може відчути на власній кишені у найближчі місяці", − переконаний експерт.

  Крім валютної виручки, яка безпосередньо впливає на курс гривні, безмитне вивезення металобрухту за кордон (до кінця 2015 року) призводило до недоотримання бюджетом близько мільярда гривень у вигляді податків, каже експерт. За його словами, це відбувалося через гостру нестачу в українських металургійних  підприємств металобрухту, який масово вивозився за кордон.

  "Багато підприємств не випустили частину продукції, яку могли би випустити і продати. Значить, підприємства не отримали валютну виручку, Україна не отримала валютну виручку. Також ми оцінювали недонадходження в бюджет − це більше мільярда гривень", − наголошує президент "Укрметалургпрому". 

  Попередній матеріал
  Президент підписав закон про спрощення ввезення до України імпортних авто
  Наступний матеріал
  В Одесі скасували концерт Козловського
  Теги: