У житловому будинку Києва зірвався ліфт - загинув чоловік [репортаж, відео]

  Підйом ціною життя. Ліфтове господарство столиці - в центрі трагедії. Напередодні один з підйомників зірвався і людина загинула. Чому ліфти не ремонтують і де на це кошти - намагалася з`ясувати Наталя Гончарова.

  Несправний ліфт у цій багатоповерхівці давно не новина. За словами місцевих жителів, підіймач тут ремонтують вкрай рідко. Три дні тому кабіна ліфта з чоловіком усередині зірвалася з 14 поверху. Людина померла. Місцеві жителі ті події згадують з острахом.

  Володимир, мешканець, будинку: "Мы с женой спустились через пять минут после того, как всё произошло. Тут уже стояли все и обсуждали проишествие. Стоял мужчина в состояние шока. По его словам роздался удар по кабине и лифт полетел вниз. Тормоз аварийный не сработал. Сработал гдето между первым и вторым этажами просто чудом. Удар был жутким".

  Це ж стверджують у ЖЕКу, який обслуговує будинок. Горе-ліфт випробовували торік у жовтні. Тоді -стверджують - несправностей не було. Чому за п’ять місяців він зламався - нині з’ясовують.

  Відремонтувати несправний ліфт уже понад три роки вимагають від столичних чиновників мешканці багатоповерхівки на Алма-Атинській. Проте і досі марно. Нині до мешканців будинку через несправний підіймач відмовляється приїжджати карета швидкої.

  За остані 5 років ліфти у столиці падали щонайменше п"ять разів. У березні 2006 зірвався підіймач в приміщенні Міністерства транспорту. У 2007 падав ліфт на Дарниці. Десятеро людей постраждали від падіння ліфта і у 2008. Торік у грудні в багатоповерхівці на проспекті Перемоги зірвався ліфт з жінкою та дитиною. Якщо ж ви опинилися у такій скрутній ситуації, еМеНеСники радять розставити ноги і зігнути їх у колінах. Це дозволить зменшити силу удару під час падіння. 

  Усього в Києві понад 18 тисяч ліфтів. Половина з них потребує заміни або модернізації. Утім чи передбачені цьогорІч кошти на їхній ремонт - у Головному управлінні комунального забезпечення "5 каналу" не відповіли.

  Наталя Гончарова, Влад Каретник, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Проїзд в київських маршрутках подорожчав
  Наступний матеріал
  Справу проти Качурової передали до прокуратури
  Теги: