У Вишневому у будинках горіла проводка через високу напругу

  Напруга удічі вища за норму - вивела напередодні із ладу усю електроніку мешканців сімох багатоповерхівок Вишневого, що під Києвом. Зранку обурені жителі брали штурмом міськадміністрацію - щоби з`ясувати - хто заплатить за їхнє пошкоджене майно.

  Дмитро Котовський, постраждалий: "Я его нашел лежащим на дне аквариума без воды. Уже взял за хвост, бросил в кулек с мусором, но он начал трепыхаться, я его соответственно, поднял. обычистил, обогрел". 

  Ця рибка - вижила дивом, решта - зварилася живцем в акваріумі. Через стрибок напруги в електромережі у будинку згоріла електротехніка та почалася пожежа. Столітровий акваріум розколовся - водою затопило не лише цю квартиру, а й сусідів знизу.

  Дмитро Котовський, постраждалий: "Стена сгорела, плинтуса сгорели, недавно только ремонт делали, кондиционер сгорел".

  Загальну суму збитків оцінює у 25 тисяч гривень. Сподівається - їх таки компенсують. Схожа ситуація - ще в семи будинках та майже тисячі квартир. Серед жертв - холодильники, комп`ютери, електрочайники. У декого - окрім побутової техніки постраждав бізнес.

  Наталія Малиновська, постраждала: "У меня сгорел холодильник, посудомоечная машина, витяжка. колонки с усилителем, видеомагнитофон, ну телефон, блок питания. Кроме всего, у меня в городе приватне пидприэмство, и у меня в каждом доме, в каждом подвале сгорел очень дорогой свич".

  Скаржитися потерпілі йшли ще вчора до місцевого ЖЕКу. Сьогодні ж пішли шукати правди до мерії. Тут їм доручили написати заяви з перерахунком збитків та чекати на комісію. Обіцяють компенсувати, однак термінів не називають. Натомість сиплють жартами:

  Міський голова: "Будуть представники РЕСу і вони будуть давати заключення, що на підставі чого згоріло. Не нада там старий телевізор виймати з балкона, який згорів 10 років назад. Має бути альтернатива: якщо щось згоріло, то нехай купують такого ж формату відповідно. Знову ж, якимось чином компенсувати грошима, якщо холодильник 70-х років, то, вибачте мене, де його зараз такий узяти?"

  Нині тут працює робоча група з розслідування причин інцинденту. В місцевому підрозділі обленерго винних не знайшлося. Кажуть - просто вимикали опалення.

  Прокопишин, заступник начальника києво-святошинського РП ПАТ "АЕС Київобленерго": "А чого обов`язково хтось винний має бути, винного немає. Ну, сталося так, пішли нагрузки на обладнання у зв`язку з відключенням опалення централізованого".

  Тим часом потерпілі замінюють у кімнатах лампочки, що вибухнули та шукають куди подіти продукти зі згорілих холодильників.

  Євгенія Подобна, Марія Коренюк та Дмитро Большаков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Бостоні проходить жалобна церемонія за жертвами теракту
  Наступний матеріал
  Розгляд справи Павліченків суд переніс на 5 червня [відео]
  Теги:
  Loading...