У Вишгороді відновили пошуки палацу княгині Ольги [відео]

  У Вишгороді відновили пошуки палацу княгині Ольги та поховань святих Бориса та Гліба. І вже натрапили на сотні дрібних артефактів 10-12 століть. Востаннє розкопки на тереторії старого міста проводили майже 20 років тому.

  Дмитро Бібіков, археолог: "Поступово-поступово знімалися шари ґрунту верхнього, дреновий та стерильний. І дійшли уже до культурного шару. Доби Давньої Русі".

  Вишгородська земля, археологів приємно дивує уже два тижні. За цей час вони знайшли понад 700 артефактів. Науковцям пощасливо. Вони натрапили на маєтки заможних русичів.

  Сергій Тараненко, науковий співробітник: "Вже зараз нам дає можливість казати, про високий соціальний статус господаря цієї садиби. А можливо, це не садиба. Можна казати, що це двір, можливо, скажем, як мінімум, що цей двір належав приближеному до князя, можливо якомусь боярину. Але можливло це частина князівського двору. Про це казати нам ще рано, оскільки ми ще працюємо!"

  Переважна більшість знахідок - уламки глиняного посуду. Такого краму у місті було вдосталь. Адже у 10-11 сторіччі - Вишгород вважали центром гончарства Східної Європи. Так само, мешканці Київської Русі славилися і виробництвом замків та ключів.

  Володимир Янченко, президент парку Київська Русь: "Насправді, то це вінець інженерної думки для 10-го сторіччя. Це додаткове підтвердження, що ми говоримо про великий древній Рим, ми можемо говорити про великий Древній Київ чи Київську землю і великий Вишгород. Величні інженерні речі, які ставлять нас на рівень з тими людьми, які розвивали людські цивілізації".

  Серед знахідок чимало прикрас. І не лише місцевого виробництва. Такі артефакти свідчасть про високий рівень естетики пращурів.

  Сергій Тараненко, науковий співробітник: "Це скляний браслет, те що це імпорт - однозначно. Ми думаємо, що це візнтійського виробництва. Ми побачимо навіть через сонце як воно світиться. Тобто, ми можемо уявити собі давньоруську красуню. На ній був не один такий браслет. І вона йшла, і сяяла на сонечку. Предки думали про це, в першу чергу про естетику, не тільки про річ і  її пряме використання".

  Знахідками науковці задоволені, та все ж сподіваються відшукати поховання святих Бориса й Гліба чи палац княгині Ольги. Саме їх пошук - є основною метою розкопок.

  Сергій Тараненко, науковий співробітник: "Якщо наша мета здійсниться, то це буде сенсація, ну європейського рівня так точно".

  Розкопки тривають на ділянці завбільшки 130 квадратних метрів. Зараз археологи плануюють працювати там ще 2 тижні. Знайдені артефакти пройдуть спеціальну обробку. Потім їх віддадуть до Вишгородського істориичного музею.

  Іван Наконечний, 5 канал

  Попередній матеріал
  Ключі від кваритир отримали молоді працівники аграрного підприємства на Київщині
  Наступний матеріал
  У столиці активізувалися оси, бджоли та шершні
  Теги: