Володимир Гусак
Володимир Гусак Володимир Гусак / Facebook

У відносинах бізнесу і залізничників повинен з'явитися комфорт – Гусак

  Нам обіцяли, що гроші від підвищення тарифів будуть спрямовані на закупівлю нових вагонів, наголошує член парламентського комітету з транспорту

  Бізнес повинен відчути комфорт від партнерства з "Укрзалізницею". Про це заявив член парламентського комітету з транспорту Володимир Гусак на розширеному засіданні в Державній регуляторній службі, яке було присвячене з'ясуванню реальної ситуації на ринку вантажних залізничних перевезень, передає "МинПром".

  Він нагадав, що в 2015 році за пропозицією тодішнього керівництва "Укрзалізниці" і Міністерства інфраструктури вантажні тарифи на залізничні перевезення були підвищені на 30%. "Тоді проти цього ніхто не заперечував, тому що всі розуміли критичну ситуацію. Тоді нам обіцяли, що гроші від підвищення тарифів будуть спрямовані на закупівлю нових вагонів. Як ви думаєте, скільки вагонів було закуплено? В результаті нуль", – наголосив Гусак.

  З його слів, ситуація повторилася і в 2016 році при вже новому керівництві "Укрзалізниці" та Мінінфраструктури. "Всього за ці два підвищення УЗ додатково отримала понад 20 млрд грн. Де ці гроші? В звіті УЗ є тільки один рядок – курсова різниця, все. Зараз їх шукає НАБУ", – додав він.

  Член парламентського комітету підкреслив, що необхідно припинити подібні практики. У відносинах бізнесу та залізничників, на його думку, повинен з'явитися комфорт, а це, мовляв, можливо тільки в одному випадку – якщо УЗ буде виконувати раніше досягнуті домовленості та інвестувати отримані від підвищення тарифів кошти за призначенням в закупівлю рухомого і тягового складу.

  Нагадаємо, тарифний комітет Мінінфраструктури на засіданні 31 серпня 2017 року погодив підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення всередині країни від 1 жовтня 2017 року на 22,5%. 13 вересня Кабінет міністрів на засіданні схвалив фінансовий план "Укрзалізниці" з індексацією тарифів на вантажоперевезення у внутрішньому сполученні.

  Попередній матеріал
  Луценко про спецконфіскацію $200 млн Януковича і його оточення: "Собаки гавкають, а караван йде"
  Наступний матеріал
  Тимчук розповів, який "суперплан" вигадав Путін, аби нівелювати миротворців на Донбасі
  Теги: