У центрі Києва посеред скверу рубають дерева

  У центрі Києва посеред скверу рубають дерева. Мешканці вулиці Гоголівської кажуть - щіпки другий день летять неподалік дитячого санаторію на території так званої Обсерваторної гірки. Люди обурені - невідомі знищили майже третину міського скверу. Утім ані комунальники, ані міліція й не намагаються зупинити масову вирубку. У «Київзеленбуді» - кажуть - рубають на приватній території, бо незабаром там почнуть будувати висотку.

   

  Оксана Шалига, мешканка вулиці Гоголівська: «Вчора було чоловік 20-ть, рубали з самого ранку, поки я не почала дзвонити. Потім вони пішли до обіду кудись. А сьогодні зранку знов почали».

  Колишню оазу киянка Оксана спостерігає зі свого балкона. Те, що дерева вирубали, видно лише з такої висоти.

  Оксана Шалига, мешканка вулиці Гоголівська: «Тут будуть будувати будинок 18 поверхів. гарний парк, лакомий кусочок для когось».

  Ласий шматочок, який ще два дні тому був повноцінним парком, з одного боку оточує дитячий міський санаторій «Салют». Там із приводу втрати парку не засмутилися.

  Журналіст, «5 канал»: «З'ясувати, хто ж зазіхає на сквер посеред центру столиці? Непросто. На територію дитячого санаторію "Салют" не пускають. А ось тут довжелезний паркан».

  За ним - з десяток місцевих працівників. Те, що посеред білого дня у середмісті взялися зачищати парк - помічають не усі. Та знайшлися й такі, що нищенням парку обурилися. Комунальники їм підтвердили - сквером хочуть прокласти асфальтовані доріжки. Тож рубатимуть і тут.

  Про таку реконструкцію не чули - кажуть у «Київзеленбуді». А коли пішли з'ясовувати, чому рубають дерева - інспекторів за паркан не пустили. Звернулися в районну Прокуратуру.

  Сергій Коваленко, директор КП «УЗН» Шевченківського району Києва: «Керуючись постановою кабінету міністрів про порядок начислення розміру збитків заподіяних зеленим насадженням ми звернулися до прокуратури Шевченківського району. і державної екологічної інспекції і просили їх вжити заходів».

  Доки чекають рішення прокуратури - тамтешні мешканці створили ініціативну групу із захисту парку і збирають підписи проти його знищення.

  Оксана Шалига, мешканка вулиці Гоголівська: «Тут парк який сто років ріс, я вже не знаю коли він виросте. Що це за культура така? В яку Європу ми йдемо?»

  Ганна Рибалка, Валерій Савицький, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У партії «Батьківщина» висловлюють обурення призначенням судового засідання у справі Тимошенко в приміщенні лікарні
  Наступний матеріал
  12 млн грн виділить столична мерія на боротьбу із раком
  Теги:
  Loading...