12 млн грн виділить столична мерія на боротьбу із раком

  12  мільйонів гривень виділить столична мерія на боротьбу із раком. Здебільшого кошти підуть на утримання обладнання міського онкоцентру. Додатково профінансують і постачання ліків, і заробітну плату медиків. Щороку лікарі приймають до ста тисяч хворих.

   

  До онко центру Світлану привела звичайна подряпина. Каже кілька місяців не звертала увагу на рану у роті. Не помітив хвороби і стоматолог. Звістка про недугу стала як грім серед ясного неба.

  Світлана Кожевнікова, онкохвора:«Сказали вторая стадия, но без метастаз. Тоесть в принципе вовремя схватили и обнаружили эту проблему».

  Виявляти онкозахворювання - на ранніх стадіях - головна формула успіху боротьби з недугою, кажуть лікарі. Утім дедалі частіше люди звертаються надто пізно. Нині на обліку столичних лікарів - 74 тисячі пацієнтів. Однак щороку список онко-хворих - поповнюється ще на 10 тисяч.

  Олександр Крусов, головний лікар Київського міського кліничного онкологічного центру:«На ранней стадии рак лечится у  95 процентов случаев - это ми говорим о первой стадии, в 2,3,4 эта цифра прогрессивно падает».

  За рік хвороба забирає до 14 відсотків недужих. За 5 років - половину. Натомість лікарень, що опікуються онкохворими - бракує. Лише 125 хоспісних ліжок має столиця. А треба щонайменше утричі більше. 

  Олексій Калачьов, завідувач відділу паліотивної медицини КМКОЦ: «Нагрузка конечно же увеличивается.  Всреднем в год умирает до 5 тисяч человек. На себя ми ожем взять ну до 10%».

  Нині українська медицина не поступається європейській. Так оцінили роботу вітчизняних лікарів столичні чиновники. Після відвідин пообіцяли допомогти грошима. Зокрема, до 10 мільйонів гривень виділять на нове обладнання. Працівникам підвищать заробітну плату. Профінансують і ПЕТ технології.

  Анатолій Голубченко, перший заступник голови КМДА: «Вони начебто і не великі з точки зору, якщо порахувати . ну треба 12 мільйонів. Ну подумаєш. При бюджеті 3,4 мільярда. Ми обов’язково спробуємо використовуючи дотації держави ці питання вирішити в будь-якому випадку».

  Прищеплюватимуть киянам і медичну культуру. Зокрема, закликають містян щороку навідуватися до лікарів. Адже третину випадків раку можна попередити.

  Олена Махно, Орест Пона, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У центрі Києва посеред скверу рубають дерева
  Наступний матеріал
  Виставка бельгійського художника відкрилась у «ПінчукАртцентрі»
  Теги:
  Loading...