У супермаркетах Києва продають прострочені продукти?

  Товари з простроченим терміном вживання і з неправильною вагою - повний кошик таких продуктів нині придбали активісти в одному зі столичних супермаркетів. Схожі рейди вони влаштовують у супермаркетах Києва упродовж місяця. У кожному - схожа ситуація.

  Торт, морозиво, м`ясо, фрукти і це ще не весь перелік неякісних товарів, які кияни ризикують придбати в супермаркетах. У магазині, де активісти влаштували рейд, продукти, що вийшли з терміну придатності, з полиць ніхто не забирає.

  Активіст: "Рік тримають це морозиво. М`ясо прострочене. До 9-го 12-го 2012. Тобто уже більше ніж місяць це м`ясо прострочене. По останньому зверху вони клеють ще один ярличок і ми купуємо його знову як свіже м`ясо".

  Не застраховані покупців і від того, що їх обважують. Ковбаса - належить до товарів, які сохнуть і втрачають вагу, тож цей продукт потрібно чи не щодня переважувати. Утім, як з`ясувалось під час рейду, в супермаркеті цього не роблять.

  Журналіст "5 канал": "Вага у нас тут 350 грамів. Кладемо на вагу, яка знаходиться прямо тут у магазині. Дивісться, що ми тут отримуємо - 284 грами. Виходить 25 процентів, грубо кажучи 25 гривень людина на ковбасі втрачає".

  Знайти більше порушень серед їстівних товарів, активістам не вдалося. Охоронці почали затуляти камери.

  Охоронець сепермаркету: "Молоді люди, є якийсь дозвіл на відеозйомку? Зупиняємо відеозйомку. Проходимо прохимо на вулицю. Молоді люди покидаємо магазин".

  Адміністрація супермаркету пояснити продаж зіпсованих продуктів - не змогла. Покупці, з якими вдалося поспілкуватися знімальній групі "5 каналу", зізнаюються - неякісні товари неодноразово приносили додому. Утім, до цього ставляться спокійно.

  За прострочений товар на касі попросили понад 700 гривень. Далі на прохання активістів гроші за нього - таки повернули. Працівники супермаркету своєю чергою забрали неякісну продукцію буцімто на перевірку. Тож якщо у магазині дійдуть висновку, що харчі придатні до споживання, вони знову можуть з`явитися на полицях.

  Наталя Новосядла, Віктор Сніжко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Проект реконструкції обласного Перенатального центру мають віддати на Держекспертизу
  Наступний матеріал
  Суд остаточно визнав воїнів УПА борцями за незалежність України
  Теги:
  Loading...