Торт, морозиво, м`ясо, фрукти і це ще не весь перелік неякісних товарів, які кияни ризикують придбати в супермаркетах. У магазині, де активісти влаштували рейд, продукти, що вийшли з терміну придатності, з полиць ніхто не забирає.
Активіст: "Рік тримають це морозиво. М`ясо прострочене. До 9-го 12-го 2012. Тобто уже більше ніж місяць це м`ясо прострочене. По останньому зверху вони клеють ще один ярличок і ми купуємо його знову як свіже м`ясо".
Не застраховані покупців і від того, що їх обважують. Ковбаса - належить до товарів, які сохнуть і втрачають вагу, тож цей продукт потрібно чи не щодня переважувати. Утім, як з`ясувалось під час рейду, в супермаркеті цього не роблять.
Журналіст "5 канал": "Вага у нас тут 350 грамів. Кладемо на вагу, яка знаходиться прямо тут у магазині. Дивісться, що ми тут отримуємо - 284 грами. Виходить 25 процентів, грубо кажучи 25 гривень людина на ковбасі втрачає".
Знайти більше порушень серед їстівних товарів, активістам не вдалося. Охоронці почали затуляти камери.
Охоронець сепермаркету: "Молоді люди, є якийсь дозвіл на відеозйомку? Зупиняємо відеозйомку. Проходимо прохимо на вулицю. Молоді люди покидаємо магазин".
Адміністрація супермаркету пояснити продаж зіпсованих продуктів - не змогла. Покупці, з якими вдалося поспілкуватися знімальній групі "5 каналу", зізнаюються - неякісні товари неодноразово приносили додому. Утім, до цього ставляться спокійно.
За прострочений товар на касі попросили понад 700 гривень. Далі на прохання активістів гроші за нього - таки повернули. Працівники супермаркету своєю чергою забрали неякісну продукцію буцімто на перевірку. Тож якщо у магазині дійдуть висновку, що харчі придатні до споживання, вони знову можуть з`явитися на полицях.
Наталя Новосядла, Віктор Сніжко, "5 канал".