У столиці заручниками ситуації стали мешканці трьох гуртожитків [відео]

  Дах тече, на стінах грибок, а винних немає. Заручниками ситуації стали мешканці трьох гуртожитків. Їхнє житло знаходиться на балансі державного підприємства "Наш дім". Через його борги мешканцям вже почали відключати навіть електрику. Тоді як самі люди за комірне сплачують справно.

  Григорій Шпильовий, мешканець гуртожитку: "Наша основне завдання зараз - добитися передачі наших будинків у власність міста".

  З цією метою мешканці гуртожитків заводу "Радар" збираються чи не щодня з кінця минулого місяця. Понад 20 років заводське житло обслуговує Державне Підприємство "Наш Дім". Жителі віддавна незадоволені роботою підприємства. Нейперше, ніяк не збагнуть, в який спосіб їм нараховують комунальні послуги.

  Григорій Шпильовий, мешканець гуртожитку: "В оцій графі показано, електроенергія, так?  Сума, тобто об`єм послуг - не вказано. Зверніть увагу - нарахоовано, сума - 49,04. До сплати 69, 04. 20 гривень".

  Ірина,мешканка гуртожитку: "Мені приходить гарячої води 30 кубометрів. 18 з половиною квадратних метрів - нереально використати ці кубометри".

  Мешканці гуртожитків скаржаться, будівлі - в аварійному стані. Підприємство - дуже давно нічого не робить.

  Ірина, мешканка гуртожитку: "Дах у нас тече, своїми силами ми не можемо зробити ремонт зараз. Ось ці грибки - у нас тече вода на голову".

  Галина, мешканка гуртожитку: "В нас 2-го липня на 4-му поверсі лопнула труба. Газконтора приїхала, відключили, перекрили газ, тому що , а  і не ремонтували , через те що "Наш Дім" не проплатив за газ".

  Бити на сполох жителі Предславенської 34 почали після того, як їхній будинок відключили від електропостачання. Причина - заборгованість споживачів. Утім, мешканці стверджують - рахунки сплачують справно. 

   Ольга Гапич, мешканка гуртожитку: "З лютого нам узагалі не приходили платіжки за комунальні послуги. Люди, все рівно друкували свої плаптіжки. Заповняли і платили. Не дивлячись нам приносять платіжки, от буквально позавчора - кожній сім`ї. Хоча на руках є копії, банківські копії, що люди платили. Принесли платіжки, що у когось 8 тисяч, у когось там 18".

  Схожі проблеми спіткали й  жителів решти гуртожитків, які обслуговує "Наш Дім". У будинках на Стратегічному шосе, аби не допустити відключення світла за допомогою автомобілів - цілодобово блокували доступ до кабелів.

  Ольга Гапич, мешканка гуртожитку: "ДП "Наш Дім" - заборгував Кииївенерго і не лише Київенерго, тобто усім структурам. В них борг - від 6 - до 9 мільйонів гривекнь. На сьогоднішній день теплоенергію відключають так як  у них борг вже 2,7 мільйона".

  Коментувати ситуацію з гуртожитаками директор "Нашого Дому" навідріз відмовився.

  Доведені до відчаю люди звернулися за допомогою до міськадміністрації. Там пообіцяли перевести гуртожитки у комунальну власність міста. Тоді за їх утримання відповідатиме міський ЖКГ.

  Олександор Попов, голова КМДА: "Я віддав відповідні доручення відносно того, щоби ми знайшли варіант найбльш сприятливий для мешканців. Ну він все одно - вийде на те, що ми приймемо ці об`єкти до комунальної форми вланості".

  Кияни сподіваються, що передача будинків на баланс міста розв"яже проблеми з комунальниками. А в майбутньому вони зможуть приватизувати помешкання.

  Іван Наконечний, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Понад місяць точаться дебати щодо перейменування української міліції в поліцію
  Наступний матеріал
  Урочистості до Дня будівельника відбулися сьогодні в КОДА
  Теги: