5.ua

У столиці розвалюється Шулявський міст [відео]

  Тріщить і розвалюється. Так дедалі частіше говорять кияни про Шулявський міст. Аварійною споруду визнають й комунальні служби. Необхідність капітального ремонту шляхопроводу вони визнають, а от грошей на це у міському бюджеті наразі не передбачено. Тож журналісти «5 каналу» вирішили дізнатися на чому нині тримається Шулявський переїзд і коли ж до нього дійдуть руки будівельників.

  Перебуваючи у вкрай жахливому стані - Шулявський міст щоденно витримує кількатонні навантаження. Легкові автівки, великогабаритний і пасажирський транспорт щохвилини перетинає цей шляхопровід. Спеціалісти ж таким активним користуванням аварійною спорудою - занепокоєні. 

  Олександр Сергієнко, директор «Інститута міста»: «В неналежному стані дорожне покриття. Проникає волога, ржавіє арматура всередині, мороз її рве і все лущиться. Якщо там зверху щось підлатали і підмазали, то це не значить, що всередині там все нормально. Сотні тисяч людей щоденно перетинають цей шляхопровід і всі вони практично ризикують своїм життям».

  Комунальники аварійність переїзду підтверджують. Кажуть, конструкцію значно пошкодили пожежі, які сталися поблизу. Перша у 2006-му році, коли горів шулявський секонд-хенд, а друга - за рік. Тоді вогонь дуже пошкодив прогінні конструкції споруди.

  Анна Грішина, «5 канал»: «Побудований наприкінці 60-х, Шулявський міст вже кілька років потребує капітального ремонту. За результатами багатьох технічних перевірок, нині шляхопроводу надають четвертий ступінь аварійності з максимальних п'яти. Цього року грошей на реконструкцію у міста немає. Тому до появи коштів, безпеку цього шляхопроводу будуть забезпечувати ось такі металеві підпорки».

  У підприємстві, на чиєму балансі перебуває горе-міст, запевняють - підпори надійні. Вони здатні витримати навантаження до двадцяти п'яти тонн.

  Олександр Левченко, Начальник КП «Київавтошляхміст»: «Це такі гвинтові домкрати там установлені із підкладочками і фахівці нашого підприємства проводять обстеження стану цих споруд і підтягують ці домкрати, щоби вони сприймали на себе це навантаження».

  Але не всі фахівці радіють таким технічним ноу-хау, як металеві домкрати. Вони впевнені, безпеку мосту - такі тимчасові конструкції не гарантують.

  Олександр Сергієнко, директор «Інституту міста»: «В'їде випадково машина, вантажівка в ці конструкції і не відомо, що тоді буде з цим мостом. Може він весь провалиться».

  Єдиним розв'язанням проблеми - вбачають повну перебудову шулявського шляхопроводу. У «Київавтодоршляхміст» повідомили - проект такої реконструкції вже існує. Він передбачає знесення старої розв'язки та побудову сучасної. 

  Олександр Левченко, начальник КП «Київавтошляхміст»: «Він буде передбачати знос цеху споруди Більшовик. Там буде влаштовано ще додатковий з'їзд. Там цілий вузол буде реконструйований. Заїзди, з'їзди - там все буде перероблятися».

  Необхідність реконструкції шулявського переїзду визнають і у мерії. Ось тільки найближчим часом у міському бюджеті грошей на реалізацію цього проекту не очікують.

  Олександр Попов, голова КМДА: «Нам потрібно запланувати ці роботи. Але я переконаний, що раніше ніж 15-тий рік ми цього не зробимо. Безумовно великий кошторис цих робіт. Це десь близько 400 мільйонів».

  Нині проект реконструкції шулявської розв'язки знаходиться ще у процесі розробки. Тож аварійній споруді доведеться простояти на металевих підпорках щонайменше кілька років. Тим часом комунальники запевняють - двічі на рік влаштовують комплексне інспектування шляхопроводу, а щомісяця - підкручують металеві конструкції, аби ті не просіли.

  Анна Грішина, Максим Петраков та Орест Пона, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Розгляд справи про будівництво у Десятинному провулку перенесли на 29 жовтня
  Наступний матеріал
  У селі Гаврилівка на Київщині відремонтували дитячий садочок
  Теги:
  Loading...