У столиці єдине відділення нейрохірургії, в якому оперують тяжкохворих нормально не працює

  Столичним хворим на інсульт непереливки. Відділення нейрохірургії Олександрівської лікарні, єдине місце, в якому оперують тяжкохворих, - нормально не працює. Лікарі заявляють - їм не дає спокою медичне керівництво столиці. Уже півроку на базі дорослого відділення вони намагаються створити Дитячий центр нейрохірургії. Лікарі натомість переконані: у такий спосіб чиновники намагаються виставити їх на двір

  Андрій Васильович нейрохірургом працює близько 10 років. З власного досвіду знає, щоб операція пройшла успішно, хірург має бути абсолютно спокійним. Проте про спокій він забув давно. Уже півроку медичне керівництво столиці не дає нейрохірургам Олександрівської лікарні нормально працювати.

  Андрій Регуш, нейрохірург: "У відділені почав робити обходи як головний спеціаліст професор Поліщук. Під час обходів лікування називається злочином, коли ми наводимо приклади, що це лікування є протокольним, згідно протоколу міністерства охорони здоровя нам говориться що цей протокол ми можемо засунути собі вибачте за слово дальше по тексту. Після розмови, а розмови з цими людьми не дуже приємні, нам потрібно ще йти і вирішувити питання життя людей в операційній".

  Лікарі переконані, щоб залишити їх просто неба медичне керівництво піде на все.

   

  Лікар: "Щоб повністю заблокувати роботу медиків, у лікарню навіть перестали возити хворих".

  Олег Нечипорук, завідувач відділення нейрохірургії: "Хворих везуть в лікарню швидкої допомоги з інсультом, де обладнання відповідного немає. Це не турбує не Синицького, не Поліщука, не турбувало і Качурову".

  Торік у грудні мерія вирішила створити на базі відділення Центр дитячої нейрохірургії. Тоді  медичні керівники з погрозами вимагали від хірургів звільнень. Свої розмови з керівництвом лікарі записали на диктофон.

  Лікар: "Неужели вы не понимаете? Я же вам открытым текстом говорю. Неужели вы этого не понимаете? Если взрослые к вам приходят на операцию, люди ну какие? Вы ж сами понимаете какие, да? То мамочка, за ребенка, отдаст вам душу и сердце. Что здесь не понятно? И все равно эта нейрохирургия должна быть в детском".

  У Головному управліні охорони здоров`я закиди про те, що на лікарів тиснуть - спростовують. А от чи буде Центр дитячої нейрохірургії в Олександрівській лікарні - вже й самі не впевнені.

  Лікар: "Виникає інше питання, що це все таки мова йде про дітей. А Олександрівська лікарня - це багатопрофільний заклад для дорослих і яким чином залучити для цього спеціалістів з педіатрії: дитячі анестезіологи, невропатологи. є питання, тому і на сьогоднішній день рішення остаточне не прийняте. Воно фактично вже вивчене і повірте мені, що буде прийнято розумне, раціональне рішення в інтересах перш за все дітей!"

  Обурені діями чиновників і родичі хворих. У Олега Васильовича тут лікується дружина. Вона вже перенесла оперцію. Потрібне ще одне складне втручання. Через постійне нервування лікарі за скальпель братися бояться.

   Родич, хворого: "Человеку зделали вот одну операцию, должны делать вторую, он психологически настроен. Вдруг это откладывается, как это. Ми этому хирургу доверяем жизнь человека, а его довели до такого состояния когда он не может этого делать. Это хорошо!"

  За рік у відділенні нейрохірургії рятують життя близько восьмистам пацієнтам. Наразі лікарі правду виборюють в суді. Проте болючі питання: чи зможуть вони працювати далі і куди звертатися хворим на інсульт  - залишаються без відповіді.
  Наталя Гончарова, Микола Лєбєдєв та Максим Петраков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  АМК вимагає від "Київхлібу" пояснень з приводу подорожчення хліба
  Наступний матеріал
  В Боярці запустили в роботу шкільну котельню з енергозберігаючими технологіями
  Теги: