У полоні смороду - опинилися мешканці сіл Погреби та БугаЇвка на Київщині

  У полоні смороду - опинилися мешканці сіл Погреби та Бугаївка на Київщині. Неприємний запах - йде від місцевого сміттєпереробного заводу. Там запевняють: усі дозволи на сусідство із селами вони мають. Те, що сморід від сміття - визнають, однак зарадити - нічим не можуть.

  Хата Віктора Бучака - мешканця села Погреби - стоїть на околиці. За нею - лише поля та ліси. Однак свіжим повітрям чоловік не дихав уже давно. Відтоді як село опинилося в полоні смороду, що йде від місцевого сміттєпереробного комплексу.

  Віктор Бучак, місцевий мешканець: "Запах оце все собирається ближче до вечора, воздух холодніше стає, вже в порядку двох років ощущаєм. І він такий їдкий, що дитину не можна вивести на вулицю. Воно оддає кислятиною. У де-яких людей терпне язик, починаються астматичні приступи".

  Сміттєпереробне підприємство звели між двома селами у 2008му році. Ділянку площею у 14 гектарів в оренду на 49 років передала Васильківська райрада. Те, що сморід від сміття докучає місцевим мешканцям, керівництво заводу визнає. Однак усі дозвільнІ документи на розташування саме на цій ділянці - має.   

  Роман Підобід заступник директора з правових питань "Укрвторенерегоресурс": "Коли він вводився в єксплуатацію звичайно що проводилися громадські слухання, і акт вибору земельної ділянки, і відведення, була уся земельно-упорядна документація. У нас є всі нотаріально завірені договори оренди, де цільове призначення - саме під будівництво сміттєпереробного заводу".

  Не лише сморід, а й небезепека забруднення ґрунтових вод непокоїть селян. Адже неперероблене сміття - хоронять на полігоні побутових відходів.   

  Микола Самойлін, місцевий мешканець: "Гриби тут росли, худоба паслась. А зараз - що зробили. Мусорнік. Через кілометр - уже село. А що ми будем завтра пить? Що вони отут пльонку положили - це тільки для блізіра".

  Сміття захоронюють - відповідно до вимог, натомість запевняють на підприємстві. У майбутньому його планують використовувати для отримання альтернативних видів палива. Менше відходів - менше смороду.  

  Юрій Субтеля, директор "Укрвторенергресурс": "Это получение синтетического газа, получение электроэнергии с преобразованием для того, чтобы на сегодняшний день с тем хвостом, который остается после сортировки - не закладывать его в тело полигона. Запах - я надеюсь с внедрением новіх технологий мы от него избавимся".

  У діалозі селян із керівництвом сміттєпереробного комплексу - місцева влада тримається нейтралітету: людям співчуває, але й підприємство, каже, тут працює законно.

  Ба більше: район зацікавлений у роботі комплексу. Сюди привозять до 80ти відсотків усіх відходів.  

  Володимир Черпак, заступник голови Васильківської РДА: "А де ми маємо дівати сміття? Це дуже добре, що він у нас є. Тут найближче до нас. дуже зручно, близько - це все впливає на собівартість сміття, що підлягає утилізації".

  Іще раз перевірити усі документи та дотримання екологічних норм - має робоча група райадміністрації.

  Це вже друга масштабна перевірка за останні два роки. Результати першої для місцевих мешканців були невтішні.

  Світлана Одаренко, Андрій Верстюк, "5 канал".   

  Попередній матеріал
  Понад 5 тис. лемків зі всього світу зібралися на Івано-Франківщині
  Наступний матеріал
  Довгоочікувану прохолоду - принесли у столицю дощі
  Теги: