У Палаці творчості дітей та юнацтва відбувся щорічний ярмарок професій [відео]

  Спеціальності на будь який смак та свої уміння презентували у Києві. У Палаці творчості дітей та юнацтва відбувся щорічний ярмарок професій. Свої стенди там представили двадцять вісім профтехучилищ столиці.

  Студент-другокурсник Владислав Матвієнко своєю майбутньою професією обрав малярство. Каже, така спеціальність нині затребувана і оплачується гідно.

  Владислав Матвієнко, студент: "Наша професія така, що завжди десь використовується. Наші студенти ідуть за кордон, працюють в Україні. Щомісяця можна заробляти десь 3-4 тисячі. Я вважаю, що цього досить для життя".

  Серед школярів випускних класів налаштування зовсім інші. Більшість у робітничі професії йти не хоче. На ярмарок прийшли з цікавості.

  У міській адміністрації запевняють такі заходи потрібні, щоби роз`яснити дітям важливість та цікавість професії. Адже нині в столиці бракує саме робітничих спеціальностей. Зокрема, професійних малярів та будівельників серед молоді обмаль. Тоді як ринок праці саме їх і потребує.

  Віра Горюнова, начальник ГУ освіти і науки КМДА: "Кожна професія потребує того чи іншого роз`яснення для кожного учня. тому що якщо для нас з вами відомо що сьогодні важливо і як ми це розуміємо, то учням бажано подивитися к воно їм до душі і що з цього буде".

  Зростання популярності робітничих професій підтверджують і у Київському центрі зайнятості. Запевняють, без роботи сьогодні переважно сидять юристи та люди з кількома вищими освітами. Щоправда, новий час диктує свої правила. З наближенням футбольного Євро неабиякої популярності набули професії готельно-ресторанного бізнесу.

  Світалана Косенко, старший майстер ВПУ: "Дуже багато замовлень нам поступає на професію кухар продавець продовольчих товарів і кухар - офіціант. Саме інтегровані професії, які зараз беруть готелі, ресторани для того, щоб показати на Євро-2012".

  Цьогоріч із київських шкіл вийдуть понад 17-ть тисяч випускників. Для тих, хто ще не визначився з майбутнім фахом, на ярмарку провели психологічні тести. Завдяки їм, запевняють спеціалісти, здібності до тієї чи іншої спеціальності можна визначити з точністю до 95-ти відсотків.

  Ольга Сас-Тарасова, Іван Наконечний, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  В аеропорту "Бориспіль" запрацює новий сучасний комплекс бортового харчування
  Наступний матеріал
  Щербань: Тимошенко причетна до вбивства мого батька [відео]
  Теги: