Ілюстрація
Ілюстрація pixabay.com

У Мінекології скаржаться на неефективне використання коштів екологічного податку

  Хоча майже половина зібраних коштів залишається на місцях, але їх використання органами місцевого самоврядування – викликає запитання

  Кошти, що були зібрані з бізнесу як екологічний податок, на сьогодні витрачають неефективно. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, виступаючи на прес-конференції 24-го вересня, передає "МінПром".

  "На жаль, поки що ці кошти спрямовують на що-небудь інше, а не на природоохоронні заходи", – наголосив він.

  Міністр зазначив, що цього року надійде близько 4 млрд грн екологічного податку, а в проекті держбюджету на 2019 рік передбачено його збільшення. І хоча 45% зібраних коштів залишаються на місцях, але їх використання органами місцевого самоврядування також викликає запитання.

  Зі слів Семерака, 2 млрд грн, що залишаються в загальному фонді бюджету, йдуть до Міністерства фінансів та розподіляються на різні потреби, в тому числі такі, що не мають жодного стосунку до питань екології.

  "Цього року Міністерством екології було заплановано 342 млн грн (на природоохоронні заходи – 5.UA). А на боротьбу із шкідливим впливом річок, якщо не помиляюся, – 192 млн грн. Інші кошти були спрямовані на заходи, які дуже опосередковано стосуються питань охорони довкілля", – уточнив він.

  Попередній матеріал
  СБУ подякувала фахівцям УДЦР за плідну роботу в сфері інформаційної безпеки України
  Наступний матеріал
  Київ паралізували довжелезні затори – де проїхати найтяжче
  Теги: