У "Мамаєвій слободі" вшанували пам`ять Героя України Олексія Береста

    А у "Мамаєвій слободі" вшановували пам`ять Героя України Олексія Береста. У 45-му році він, разом з Михайлом Єгоровим та Мелітоном Кантарією, підняв прапор над Рейхстагом. Однак ім`я вояка довгий час було викреслено з офіційної історії. На його честь влаштували козацькі забави - гарцювали на конях та демонстрували військову звитягу.

    Козачки співають, козаки демонструють військову звитягу.

    Мріяв бути моряком - став козаком. І не просто козаком, а справжнім отаманом. Каскадер Олег Юрчишин очолює козацький кінний загін. Його мистецтво триматися на коні та сріляти оцінила навіть англійська королева Єлизавета ІІ.

    Олег Юрчишин, отаман кінного підрозділу: "Це був королівський турнір, була Її величність Єлизавета разом з чоловіком, вони проходили, запитали - де ваші патрони. Ну ми пожартували, не стали вчить королеву історії, що це вже після кавказької війни в козаків зявилась ця одежа - це більш пізній період. Сказали, що нас митниця не пропустила, тому ми їх залишили дома".

    А це - справжній отаманський кінь Анот. Для своїх - Антоха. Він підпрацьовує кінозіркою - знімається у фільмах та серіалах. Наприклад, возив одного з головних героїв у фільмі "Тарас Бульба".

    Аби ось так вправлятисая із шаблею, кажуть сучасні козаки, доводиться тренуватися щойнайменше дві години щодня. 

    Сергій Коліух, козак: "Спочатку коня розім`ять, його підготувать, а потім самі робимо якісь вправи. Ну, мінімум дві години точно уходить".

    В результаті вміє:

    Сергій Коліух, козкак: "З батогом, з шаблями, списами, просто такий різний герць".

    Урочистості у "Мамаєвій слободі" влаштували на честь героя України Олексія Береста. У 45-му році він, разом з Михайлом Єгоровим та Мелітоном Кантарією, піднімав прапор над німецьким Рейстагом. Та ім`я героя чомусь викреслили з офіційної історії - аж до часів незалежності.

    Костянтин Олійник, директор козацького селиша "Мамаєва слобода": "Хлопець, парубок, якому тоді виповнилося всього 25 років, підняв прапор над Рейхстагом. Іосіф Вісаріонович Сталін, побачивши українця, який підняв прапор над Рейхстагом - викреслив його з цього списку, і там залишились Єгоров і Кантарія - росіянин  і грузин. Я вважаю, в ті далекі часи таким втіленням українського наіонального характеру - тобто козаком Мамаєм - і був Олексій Берест".

    Відсьогодні тут працюватиме і лицарська школа. У ній навчатимуть головним козацьким умінням - їзді на коні, муштрі з шаблею та приготуванню кулешу.

    Євгенія Подобна, Сергій Маноцков, 5 канал.

    Попередній матеріал
    На Співочому полі запалили Вічний вогонь
    Наступний матеріал
    Мотогонщик Ілля Михальчик - єдиний українець на юніорському Кубку Європи
    Теги:
    Loading...