У Мамаєвій слободі відбулась акція на підтримку онкохворих

  Колишні хворі на лімфому зібралися у Мамаєвій слободі. Акція покликана підтримати людей з діагнозом "рак крові". Там влаштували майстер-клас із стрільби з лука. У такий спосіб вони намагалися привернути увагу влади та громадськості до проблем онкохворих.
  Нині в Україні близько 28 тисяч з діагнозом "лімфома". Щороку його ставлять близько тисячі українцям. Однак, за останнє десятиліття смертність від цієї хвороби зменшилася на 4 відсотки. Усе - завдяки своєчасній діагностиці та сучасним методам лікування. Найбільшою проблемою лишаються гроші. На лікування одного пацієнта витрачаються сотні тисяч гривень. Державного фінансування бракує, тож більшість хворих - лікується власним коштом.

  Вікторія Мірза, колишня онкохвора: "Підтримка дуже багато значить. Тому що багато пацієнтів, які лежать у гематології, вони зневірені. Рак - це діагноз, який вибиває людину із колії".

  Ірина Крячок, заступник директора з науково-організаційної роботи Національного інституту раку: "Дуже багато чого робиться з цього напрямку і, я вважаю, що ситуація останніми роками покращилась. Вона, дійсно, не є ідеальною, дійсно, не всі пацієнти 100-відсотково отримують те лікування. Але я хочу відмітити і позитивну сторону, я хочу відмітити прогрес". 

  Попередній матеріал
  Прокуратура порушила справу проти екс-чиновника КМДА
  Наступний матеріал
  У Києво-Могилянській академії проведуть "Ніч у бібліотеці"
  Теги: