5.ua

У «Мамаєвій слободі» пройшли козацькі змагання столичних курсантів [відео]

  Народні співи зі сцени, танцювальні вихиляси – так зустрічають у Мамаєвій Слободі сучасних козаків. На мужність випробовують курсантів військових вишів. Усе по-справжньому: вишиванки, шаровари, чоботи, та гордість козацтва – шапка. Адже щоби не зганьбитися, вони свого кашкета, як зіницю ока берегли.

  Яна Калініченко, етнограф: «Мали шапки один одного збити. Це отамани робити. Тобто, дійсно, чи вибрали гідних отаманів наші хлопці, а чи може ні».

  Усі три капітани свою мужність довели – шапку ворогові не віддали. Трохи перепочивши – гайда в інтелектуальному квесті змагатися. Завдання виявилися не таким вже й простими. Знадобилося на дерев'яного стовпа видертися та торбу з військовими секретами дістати.

  Владислав Лукін, учасник змаганнь: «Найважче було, коли я трошки там запізнився і воно не зривалося. Але постарався і все вийшло. Ну, було трошки важко. Но чувствуется дух. Ребята поддерживают. Все хорошо».

  А ось і наступне завдання – розшукати пояса, козацького прапора та воза у лісових хащах. Не забути запаси пороху поповнити та козацькою шаблею озброїтися. А наостанок – намет облаштувати та казана на триногу встановити. І все це за лічені хвилини.

  Назар Боровицький, учасник змагань: «Я із села. Вперше я нічого не робив, все було знайоме. Але було дуже цікаво. Ми окунулися в те сторіччя наших прадідів, наших козаків, наших героїв. Може щось для себе почерпнули».

  Інтелектуально позмагавшись, почали у бою силою мірятися. Спочатку – з місцевими козаками позмагалися, після – командний поєдинок влаштували.

  Юрій Іщенко, козак: «У бою, як бачили, проявили себе гарно. Дівчатам можна спати спокійно».

  Костянтин Олійник, директор козацького селища "Мамаєва слобода": «Не бути кізяком, не бути салоїдом, мугирем. Бо салоїдів не вважали козаками».

  Найприскіпливіші судді – дівчата – у курсантах справжніх козаків розгледіли. Певні, Батьківщина – у безпеці.

  Дівчата: «Вони сильні, вони справляються з усіма завданнями, які задали, красиві, мужні і спритні».

   Дівчата: «Думаю, наші сучасні козаки схожі на тих, які були раніше. Вони нас захистять».

  Анна Грішина, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві вшанували працівників позашкільної освіти [відео]
  Наступний матеріал
  На Київщині обирали «Молоду людину року»
  Теги:
  Loading...