У київському зоопарку з`явився новий мешканець

  У київському зоопарку з`явився новий мешканець. Дикий лісовий кіт Сільвер ще кілька місяців тому гуляв лісами Вінниччини, поки не потрапив до рук столичних грибників. Любителі тихого полювання сприйняли його за домашню тварину. Однак згодом, налякані агресивною поведінкою тварини, передали дикуна до зоопарку.

  У полон Сільвер потрапив через власну недосвідченість. Кіт молодий, розповідає прес-секретар зоопарку Анжеліка Комарова, ось і дозволив людині себе вхопити. Першим же унюхав дикого звіра собака.

  Анжеліка Комарова, прес-секретар Київського зоопарку: "Їх собака його занюхав і досить шввидко загнав на дерево. Грибники подумали, що це домашній кіт і накинули на нього фуфайку".

  Проте вдома кіт почав наводити свої порядки. Спільної мови з дикою твариною грибники так і не знайшли. Дикуна віддали на виховання професіоналам. У зоопарку кіт пройшов карантин.

  Аби не погладшав - годують дикуна лише раз на день. Раціон постійно змінюють - щури, індичка, морська свинка. Бережуть Сільвера у зоопарку, як зіницю ока, адже кіт цей незвичайний, занесений до Червоної книги України.

  Анжеліка Комарова, прес-секретар Київського зоопарку: "Це велика честь для зоопарку. Таких тварин в природі залишилися одиниці".

  Червона книга України налічує більш як п`ятсот видів тварин. Понад сто з них  - на межІ зникнення. Вилучати рідкісних тварин із природнього середовища забороняє законодавство. Теоретично правопорушник навіть може понести відповідальність.

  Володимир Домашліць,  начальник відділу охорони тваринного світу Міністерства екології України: "Вилучення тварин і рослин, занесених до Червоної книги тяжне за собою штраф на громадян від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів".

  Поневолювачів дикуна Сільвера так і не покарали. Мовляв, історія цього лісового кота закінчилася щасливо. 

  Євгенія Мотревська Андрій Верстюк і Олександр Зименко "5 канал".

  Попередній матеріал
  Президент може накласти вето на новий закон "Про містобудування"
  Наступний матеріал
  Янукович у Давосі [репортаж, відео]
  Теги: