У Києво-Печерській Лаврі несподівано зацвіла троянда

  Першого снігу нарешті дочекались у столиці. Та наперекір опадам та низькій температурі - починають розквітати квіти. Таке диво сталося на території Києво-Печерської Лаври. Там із початком зими розквітла рожева троянда.

  Єдину троянду на території Лаври працівники Києво-Печерського заповідника оберігають, як малу дитину. Корінь зігрівають додатковим ґрунтом, а бутон від снігу закривають пакетом.

  Ганна Марченко, молодший науковий співробітник реставраційної майстерні творів мистецтва: "Взагалі, в нас тут дуже в Лаврі приємна атмосфера, і дуже хочеться, щоб вона була чимось ще краща. І те місце, де ти працюєш, хочеш, щоб воно було більш гарнішим".

  Зазвичай троянди цвітуть із середини літа і до кінця осені. Ще на початку листопада працівники  заповідника обрізали всі квіти, щоби вони перезимували. Однак, одна троянда зимувати не захотіла і напередодні розквітла.

  Леонід Жебровський, старший садівник Києво-Печерського історико-культурного заповідника: "Тепла осінь дуже, і дані троянди захищені фасадами від північних вітрів".

  Таку поведінку квітки в заповіднику називають аномальною та шкідливою.

  Леонід Жебровський, старший садівник Києво-Печерського історико-культурного заповідника: "Вона повинна була відпочити, так як вона викинула, потратила свою енергію на бутони, на цвіт, вона може по весні боліти".

  Ризикувати життям троянди у заповіднику - не готові. Тому, щоби вберегти квітку, її сьогодні ж зріжуть. А навесні, обіцяють, довгожительку очікує подвійна порція добрив.

  Ольга Сас-Тарасова, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кияни відстоюють землі садового кооперативу в Голосієві
  Наступний матеріал
  Прокуратура не знайшла винних у загибелі донецького чорнобильця
  Теги: