Кияни відстоюють землі садового кооперативу в Голосієві

  Земельний конфлікт у Голосієві. Члени садового кооперативу звинувачують Київраду у спробі відчуження їхніх ділянок. Дачники кажуть: 3 гектари мальовничих угідь - ласий шматочок для бажаючих звести тут котеджі. У профільній комісії Київради пояснюють - володіння дачників входить до земель, котрі, згідно Указу Президента, мають внести до території Національного Голосіївського парку.

  Ось у такому будиночку киянин Валерій Фуртатенко зимує вже кілька років поспіль. Улітку, як і більшість тутешніх садівників, порається на земельній ділянці. Утім, останнім часом, розповідає, на територію кооперативу кинули оком незнайомці.

  Валерій Фуртатенко: "Приезжают люди на джипах, постоянно смотрят, бывает, просто возле леса постоят. Высматривают, ходят высматривают".

  Мешканці урочища "Гайок" переконані - мальовничі землі припали до душі комусь із можновладців. Кажуть - займаються садівництвом тут ще з 30-х років минулого століття. Уже 15 років оббивають пороги чиновників, щоб отримати право власності на землю. Там двозначно відписують.

  Василь Якименко: "Згідно указу Президента не можуть нам надати землю, бо це Національний парк. І тут же нижче вони пишуть - за дорученням Президента України ведеться питання про відведення ділянок  під будівництво".

  Хто і що будуватиме - посадовці не уточнили. Натомість, приїхали депутати Київради з земельної комісії.

  Дачники: "Готувалися до вашої зустрічі - ми хлібом-сіллю вас зустрічаємо!"

  Та частування тривали недовго. Депутати заявили - садівники оселилися там, де невдовзі, за задумом Президента, має бути Національний парк "Голосіїв".

  Сергій Березенко, депутат Київради, член комісії Київради з питань земельних відносин: "Це територія, яка є зеленою зоною, яка є частина парку. Створитити Національний парк - це не забрати у парка землю, а об`єднати землі парку".

  Люди  - віри не ймуть.

  Дачники: "Ви розумні люди, ви депутати? Якшо ми заявили про цю ділянку землі - хтось же вже на неї око положив?"

  Депутати: "Почекайте! Рішення, яке пропонується указом Президента, воно не передбачає комусь цю землю віддати. Якшо воно ввійде в межі парку - то забрати його звідти буде не можна".

  Кому віддадуть три гектари угідь - парку чи людям - вирішать за тиждень, на сесії Київради. У профільній комісії пообіцяли членам кооперативу, що їхні ділянки залишаться поза межами майбутнього парку. Люди кажуть - про рішення депутатів прийдуть дізнатися особисто - під стінами Київради влаштують пікет.

  Ганна Рибалка, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  За рік міліція зафіксувала більше 3 тис. порушень у роботі ЖЕКів
  Наступний матеріал
  У Києво-Печерській Лаврі несподівано зацвіла троянда
  Теги: