5.ua

У Києві знову труять безпритульних тварин [відео]

  Цього місяця постраждали чотирилапі мешканці Оболоні, Виноградаря та Подолу. Більшість були стерилізовані та перебували під опікою волонтерів. У центрі ідентифікації тварин про проблему знають, утім розшукати зловмисників не можуть. Адже здебільшого упіймати їх за руку важко.

  Перебираючи в руках з десяток ветеринарних паспортів, волонтер Катерина крізь сльози згадує своїх чотирилапих підопічних. Минулого тижня собак потравили. Жінка каже, вони померли у страшних муках – зводилися від судом, з рота йшла піна та кров.

  Катерина, волонтер: «Пытались спасти в клинике. Но сказали – это крысиный яд, не спасеш».

  Окрім волонтерів, опікувалися чотирилапими й місцеві мешканці. Вони їх підгодовували, шукали нових господарів та будували будки. Опікунка Ольга каже, усі отруєні собаки були щеплені та стерилізовані. Втім ненависників тварин це не зупинило.

  Ольга, мешканка Оболонського району: «Здесь был домик – п’ять собачек здесь жило. Осталось из этих собачек две. Домик сожгли. Собаки напуганы. Убегают от людей. Далее вот там вот был домик. На третий день взяли и сожгли».

  Волонтери неодноразово зверталися по допомогу до міської адміністрації та центру ідентифікації тварин. Там стверджують – виявити зловмисника неможливо, адже свідків безжальної розправи – немає. 

  Світлана Васильєва, заступник директора КП "Центру ідентифікації тварин": «Естественно выезжает наш инспектор. Вызываем наряд милиции. Они тоже фиксируют данный случай. Да разбросали мясо, но особы, которую можно привлечь по криминальному кодексу, мы не можем ее найти. И даже эти сайты догхантеров, логин, на котором оно размещается, находится за границей».

  Посилення кримінальної відповідальності для господарів тварин зможе зарадити проблемі – переконані зоозахисники. Адже кількість безпритульних котів і собак не зменшується саме через людську недбалість.

  Ася Серпинська, президент асоціації зоозахисних організацій України: «Должен быть создан такой государственный орган, на который будут регестрировать и контролировать всех лиц физических, юридических, которые имеют какое-то отношение к животным, т.е. содержат животных, разводят животных».

  У Європі штраф за жорстоке поводження з тваринами може сягати від кількох тисяч євро до кількох років позбавлення волі. В Україні ж більшість таких кримінальних проваджень до суду не доходять. За останні роки розголосу набула тільки справа Олексія Ведули, якого за знущання над тваринами ув'язнили на чотири роки.

  Вольфганг Апель, почесний президент "Німецького союзу захисту тварин": «В Україні посадовці мають відслідковувати випадки жорстокого поводження з тваринами і карати таких правопорушників».

  Захисники тварин стверджують – на зміну одній знищеній зграї згодом може прийти нова, адже тварини мігрують. Тому комунальники сподіваються за рік у Київській області звести новий притулок, розрахований на п'ятсот тварин. Тим часом, єдиним розв'язанням проблеми чиновники називають стерилізацію. Цьогоріч вже прооперували близько семи тисяч котів та собак. Така тенденція гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин у Києві щороку зростає.

  Анна Грішина, Нонна Лактіонова та Богдан Кальченко, 5 канал.     

  Попередній матеріал
  Голова КОДА відповів на звинувачення Радикальної партії судовим позовом
  Наступний матеріал
  У Києві облаштували експериментальну зупинку
  Теги:
  Loading...