У Києві значно побільшало пожеж (РЕПОРТАЖ)

  Міністерство з питань надзвичайних ситуацій занепокоєне - у столиці значно побільшало пожеж. Лише за січень у Києві зайнялися близько 400 будівель. Половина з них - житлові будинки. Причини рятувальниики називають різні: від елементарної недбалості, порушення правил пожежної безпеки самими мешканцями до навмисного підпалу.

  Інна Ларикова, 5 канал: "Причиною трагедії у цьому будинку став пожежний перехід. Мешканці самовільно встановили ці металеві ґрати. І тепер у разі спалаху врятуватися буде майже неможливо".

  Будинок по вулиці Межевій, 3-а Подільського району горів уже тричі. Одна з причин - ґрати. Вони перегороджують пожежний перехід навпіл. А з обох боків "хазяйновиті" сусіди облаштовують комірчину. 

  Світлана Карпенко, мешканка будинку: "Мы чуть не задохнулись с мужем.  Три часа простояли на балконе, так как мы не могли воспользоваться пожарним переходом. Там было все заделано тримя железными дверьми жильцами 81 и 82 квартир в том подъезде".   

  Окрім сусідів на частину пожежного переходу поклав око і місцевий ЖЕК. Він, за словами мешканців, роздає вільні квадрати двірникам.

  Про проблему цього будинку у Подільському управлінні МНС знають давно. Але примусити зняти ґрати рятувальники не мають юридичного права. Тому, окрім рейдів, вони обмежуються попередженнями і роз`ясненнями правил пожежної безпеки.

  Кириленко Геннадій, Головний інспектор з пожежного нагляду Подільського району: "Протипожежні переходи являються при виникненні якоїсь надзвичайної ситуації єдиним шляхом спасіння для мешканців. А як ви бачити кожен поверх або заварено, або квартира влаштована, або підсобне примішення, тому шансів на виживання у людей дуже мало".    

  Майже половина дев`ятиповерхівок міста мають один сполучений пожежний перехід. Фахівці стверджують, самі мешканці будинків спричиняють проблеми. А це може призвести до небажаних наслідків.

  Інна Ларікова, Артем Михайлов, 5 канал  

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.58Мб)
  Попередній матеріал
  20 столичних автошкіл позбавили ліцензій
  Наступний матеріал
  Черновецький пробачив Луценка й співчуває Рудьковському (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...