5.ua

У Києві закривають фонтани [відео]

  У зимову сплячку відсьогодні переводять столичні фонтани. На Майдані Незалежності почали демонтаж центральних водограїв столиці - каскадного, «водяної кулі» та «Засновники Києва». Обладнання не витримує холодів, тож на зиму фонтани розбирають, чистять і ремонтують.

  30 років по 30 фонтанів. Саме стільки водограїв щороку готує до роботи пані Наталія. Сьогодні ж разом із колегами демонтує та чистить один із фонтанів на Майдані Незалежності:

  Наталія Дзідзінська, працівник «Київводоканалу»: «З восьми утра вже чистимо, з восьми ранку. Мул, солі, воно на плитці осідає, що воно тут знаходиться, листя грязь, мул».

  Щороку 1 листопада усі столичні фонтани йдуть на канікули. Кажуть, обладнання не витримує холодів. Тож на зиму їх розбирають, чистять та ремонтують.

  Валентина Пономарьова, начальник дільниці з експлуатації фонтанів: «Розпочали три фонтани демонтувати - водяну кулю, каскадний фонтан і засновники Києва. Це треба робити обладнання не може витримати зимової температури, його треба зняти».

  Передусім спускають воду та відчищають від бруду та мулу. А ще - розбирають труби та форсунки водограю.

  Станіслав, слюсар-ремонтник: «На цьому фонтані 380 штук. Отак щас кілограм 20 буде, наверно».

  Левова частка роботи - під землею. Саме там - складний насосний механізм водограю. Окрім мийки, «Водяну кулю» ремонтуватимуть. Раніше терміну на зимову сплячку пішов фонтан на Русанівській набережній. Якщо не провести капітальний ремонт, запустити водограй більше не вдасться. Краса тут вимагає жертв, передусім - фінансових - кажуть комунальники.

  Валентина Пономарьова, начальник дільниці з експлуатації фонтанів: «На русанівських фонтанах треба замінити 10 насосів. Тобто обладнання прийшло вже в дуже поганий вид. Щоб купити один насос - він коштує 20 тисяч гривень. А їх 10».

  Навесні фонтани знову митимуть та збиратимуть. Увімкнуть їх для киян та гостей столиці - 1 травня.

   Євгенія Подобна, Сергій Клименко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Білій Церкві водоочисні споруди потребують капітального ремонту [відео]
  Наступний матеріал
  З початку року у Києві затримали понад 12 тис п'яних водіїв