5.ua

У Білій Церкві водоочисні споруди потребують капітального ремонту [відео]

   

  Ольга Бабій, директор ТОВ «Білоцерківвода: «Місто розвивається. В нас дуже багато виробничих підприємств: молочників, шинників, технічних підприємств. Тобто попередньо обсяг виробництва має збільшуватися».

  Нині на підприємстві працює тільки одна черга очисних споруд. Друга ж - вже кілька років законсервована. Через застарілість обладнання вона потребує капітальної реконструкції. Кошторис таких робіт складає близько ста двадцяти мільйонів гривень. За словами директора установи Ольги Бабій, наступного року планують розробити проект перебудови, а вже за рік розпочати ремонті роботи.

  Ольга Бабій, директор ТОВ «Білоцерківвода»: «Вона передбачає, що стоки, які надходять на коси, вони проходять через пісколовки, вони додатково зразу обробляються повітрям, що прискорює процес випаду осаду. Стоки зразу попадають на аеротенки. Встановлюються датчики контролю повітря та шкідливих реагентів в цих аеротенках. Все має відбуватися в автоматичному режимі».

  Щороку підприємство витрачає 37 млн грн на очистку міських стоків. За підрахунками спеціалістів - впровадження нових технологій майже на сорок відсотків скоротить такі витрати. Полегшити роботу комунальників може і встановлення локальних очисних споруд на виробничих установах. 

  Валерій Гнатюк, заступник мера Білої Церкви з питань ЖКГ: «Наскільки чисту, наскільки очищену воду ми будемо скидати в річку Рось, відповідно жителі міст Корсунь-Шевченківський, Богуслав, Миронівка, Рокитне, будуть отримувати воду тої чи іншої якості».

  Світова ж практика передбачає чималу сплату штрафів для підприємств-забрудників. У Європі на кожному такому заводі встановлені лічильник скидання шкідливих стоків. Саме за їхніми показниками - підприємства щомісячно сплачують рахунки. В Україні така практика поки що залишається лише мрією водоочисних установ.

  Анна Грішина, Максим Петрков, «5 канал».   

  {youtube}Pd0pPyQ2YBA/youtube}

  Попередній матеріал
  У США з мосту впав шкільний автобус
  Наступний матеріал
  У Києві закривають фонтани [відео]