У Києві взялися споруджувати багатоповерхівку за німецькими стандартами [відео]

  Багатоповерхівка за німецькими стандартами. Саме такий будинок взялися споруджувати у столиці. Для цього вітчизняні забудовники заручилися підтримкою німецьких інженерів. Спільно працювали над планом та зведенням будинку. Як наслідок, квартири споживатимуть вдвічі меше енергії, аніж звичайні новобудови у столиці. Більше того, на даху розмістили сонячні колектори та теплові насоси. Бачили новобудову наші кореспонденти.

  Ззовні ця багатоповерхівка нічим не відрізняється від решти столичних новобудов. Проте споживає на третину менше енергії, аніж звичайні будинки. Все завдяки європейським стандартам утеплення.

  Ще більше пощастило власникам квартир на 16 поверсі. Тут в рамках спільного проекту вітчизняного забудовника та німецької урядової організації встановили покращені вікна та особливу систему вентиляції. Вона дозволяє провітрювати приміщення та водночас затримує тепло у кімнатах. Як наслідок, у таких квартирах не потрібно встановлювати кондиціонери. Ба більше, ці заходи допоможуть зекономити 50 відсотків теплоенергії взимку, - переконують експерти.

  Крістіана Хагенедер, директор проекту "Енергоефективність у будівлях "GIZ": "Варто сказати, що поряд із кращим утепленням стін і спеціальною вентиляцією подбали і про те, щоб уникнути містків холоду. Оскільки в таких будинках особливу увагу потрібно приділяти щільності поверхонь, щоби уникнути протягів. Такі ноу-хау, Україні запропонували наші німецькі інженери. І це дуже важливо. І завдяки цим нововеденням ми можемо стверджувати, що цей будинок унікальний в Україні".

  Подбали і про захист квартир від сонця влітку. Для цього на вікнах встановили зовнішні жалюзІ. Завдяки їм температура в приміщеннях не буде підніматися вище плюс 25.

  Наталя Гончарова, "5 канал": "Гарна теплоізоляція  - не єдине що відрізняє цю багатоповерхівку від решти новобудов. Основний секрет на даху. Тут встановили близько 40 сонячних колекторів та 4 теплові насоси. Таке обладнання допоможе мешканцям 16 поверху отримати автономне теплопостачання та гарячу воду".

  Такі сонячні колектори виробляють 60 кіловат енергії. Ще стільки ж теплові насоси. Для роботи приладів потрібно небагато: сонце та тепле повітря. При чому останні працють навіть при температурі мінус 20.

  Крістіана Хагенедер, директор проекту "Енергоефективність у будівлях "GIZ": "Розташування теплового насоса саме у цьому місці обгрунтовується тим, що тут знаходиться витяжка нашої вентиляції, яка витягає використане повітря з приміщень. Воно має, як правило більшу температуру, аніж температура навколишнього середовища. Таким чином ми забезпечуємо більший ефект від використання приладу".

  Такі енергоефективні квартири коштуватимуть покупцям на 10 відсотків дорожче, аніж звичайні. Проте у компанії, що споруджує будинок переконують: така ціна киян не лякає.

  Валентин Чебан, представник компанії забудовника: "Дело в том, что нету пока на рынке недвижимости домов где внедряются енергоэфективные технологии. И квартиры где они применятся раскупились очень быстро".

  Задоволені результатом співпраці і німецькі колеги. Проте на цьому зупинятися не збираються. У планах організації проводити тренінги для будівельних компаній та студентів профільних вишів. На них ділитимуться досвідом спорудження енергоефективних будинків.

  Наталя Гончарова, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Пам`ятник святому князю Ігорю відкрили в Чернігові
  Наступний матеріал
  Перший дитячий будинок сімейного типу з`явився на Богуславщині
  Теги: