У Києві вже продають штучні ялинки, натуральні - з наступного тижня

  Вони ще у лісі, але уже наступного тижня з`являться на столичних ринках. У Києві готуються до продажу новорічних дерев. Штучні ялинки можна купити і зараз, а от натуральні - обіцяють уже за кілька днів. На комунальних торговищах мерія обіцяє продавати дерева не дорожче, ніж торік.

  Новенькі, блакитні та зелені, утім штучні ялинки вже чекають на своїх покупців. Придбати таке деревце на ринку можна за ціну від вісімдесяти гривень. Пані Наталя рекламує товар - в асортименті красуні на будь-який смак - пишні, високі та маленькі.

  Наталя Волецька, продавець: "В день покупают около 2-3 ёлки. На натуральные ёлки цены очень большие, и люди защищают лес. Многие люди приходят, смотрят и говорят, что "мы всегда покупали живые, но очень становиться жалко когда у нас леса становятся совсем-совсем пустые".

  Щоби ліси не рідішали від браконьєрських сокир, живі ялинки почали вирощувати та продавати у горщиках. Така зелена красуня коштує дорожче, ніж штучна. За ялинку заввишки один метр, потрібно викласти близько 300 гривень. Проте, життя цього деревця після свят не закінчується. 

  Олексій Первак, менеджер з продажів ялинок: "Ялинки постачаються з Волині з наших розсадниках. Ми їх викопуємо, потім саджаємо у горщіки такі і привозимо в Київ, де тут вже безпосередьо продаємо".

  Удома таку кралю слід доглядати та поливати двічі на тиждень. Навесні ялину із горщика можна посадити у відкритий грунт.

  Олексій, продавець ялинок: "Треба зробити ямку глибиною 70 сантиметрів, і по кроні метр в діаметрі. Висапати в ямку грунт з лісу, де ростуть тіж самі сосни, ялинки, накопати в мішок цього грунту, в якому в природних умовах вона росте".

  Найбільшим попитом користуються натуральні ялинки. Вони найдешевші. Однак після свят новорічне дерево потрапляє на смітник. Екологи б`ють на сполох і закликають відмовитися від придбання на стихійних ринках. Щоби заощадити, можна зробити новорічну ікебану.

  Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги: "Всеукраїнська екологічна ліга вже багато років проводить акцію "Збережи ялинку". Її метою є сформувати нове ставлення до хвойних дерев під час новорічних свят. Для цього - пропонуємо нові форми. Зокрема це нові букети і разом з дітячою спілкою проводимо конкурс "замість зимової ялинки зимовий букет".

  Ялинкові базари у столиці запрацюють з наступного тижня, нині їх облаштовують. У мерії переконують - ціна новорічного дерева на ринках буде такою, як і торік. За невеличку сосну правитимуть від 25 гривень, за ялинку – від 35 за метр.

  Темур Муллаянов, Олександр Зименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Стіни притулку для собак у Бородянці прикрасили графіті
  Наступний матеріал
  Вручено Нобелівські премії 2010 року [репортаж, відео]
  Теги: