У Києві відзначили день літнього сонцестояння

  День літнього сонцестояння, або Івана Купала за старим стилем, відзначили у столиці. Зробили це у незвичний спосіб - удосвіта містяни влаштували сеанс йоги на Києвій горі.

  Це - Сурія-намаскар або простіше - обряд привітання сонця. Удосвіта на Києвій горі містяни влаштували йога-сесію. У такий спосіб відсвяткували день літнього сонцестояння. Себто, Івана Купала за старим стилем.

  Олександр Ваврик, організатор (провідник руського клубу "Культ Ра": "Сьогодні - найбільший день і найкоротша ніч. День літнього сонцестояння. Ми сьгодні зранку, за древньою традицією нашою, прийшли прославити сонце, чоловіче начало всесвіту".

  Аби встигнути на йогу, найменшій 10-річній учасниці сесії довелося вставати о шостій. Та, каже, недарма:

  Дівчинка: "Я занималась йогой и впитывала энергию земли".

  Серед учасників - рідновіри, поціновувачі йоги та просто прихильники здорового способу життя.

  Учасники: "Вообще йогой не знаимаюсь. Просто вот узнала про цю подію от молодого человека и просто вот решила".

  Учасники: "Я, як би, трошки балувався йогою, тому мені було цікаво, що саме в цьому місці".

  А місце обрали не спроста.

  Олександр Ваврик, організатор (провідник руського клубу "Культ Ра": "Це Києва гора. Це - дуже потужне енергетичне місце. Відповідно, з цього місця починався Київ, з цього місця, згідно відомої нам історії, починалася Русь".

  Медитували та розтягалися - під музику. У репертуарі Олександра сьогодні - архаїчні мелодії на непальській скрипці та дримбі. Каже - здебільшого імпровізував.

  Олександр Кабанов, музикант: "Це інструмент, який походить з Непалу, непальська скрипка, називається сагінда. Це такі імпровізації, але я так намагався грати, щоб воно було таке етнічне, щось нагадувало танцювальні мелодії українські".

  А вже надвечір планують продовжити святкування - зі стрибками через вогнище та купанням у Дніпрі. А ще, кажуть, за прадавніми віруваннями, сьогодні - найкращий день для зачаття дитини. Адже пращури вірили - такі люди будуть здоровими та щасливими.

  Євгенія Подобна, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Випуск у Інституті спеціального зв`язку
  Наступний матеріал
  На тенісному турнірі "Вімблдон" змагатимуться 4 українці
  Теги: