У Києві тривають тарифні війни

  Тарифні війни тривають у Києві. Столична опозиція уже вчетверте виграла суд проти мерії. Ціни на комірне - визнали незаконними. Однак у платіжках вартість послуг не зменшується. Відтак, мерія готує чергову апеляцію. Не гають часу і кияни із судовими рішеннями йдуть до жеків вимагати перерахунку тарифів.

  Нинішні ціни на комірне - не дійсні. Окружний адміністративний суд Києва  визнав незаконними та нечинними розпорядження КМДА про підвищення житлово-комунальних тарифів. Від червня кияни сплачують за завищеними цінами.

  Наталя Новак, депутат Київради, фракція "УДАР": "Як би це була правова держава, то КМДА мала б дати доручення всім житлово-експлуатаційним організаціям, які збирали плату, зробити перерахунок".

  Та перерахунку не буде - кажуть у мерії. Рішення оскаржать в Апеляційному суді.

  Василь Яструбинський, начальник ГУ цінової політики КМДА: "Рішення суду було для нас несподіванкою, тому що воно фактично не може бути пояснено. Після того, як ми отримаємо це рішення оформлене належним чином - міська влада тут же подасть апеляцію і це ішення не вступить в силу".

  Це вже четверте рішення суду, яке визнає тарифи незаконними. На три попередніх мерія теж подавала апеляції. Феміда хоч і стала на бік чиновників - все одно назвала розцінки нечинними.  

  Наталя Новак, депутат Київради, фракції "УДАР": "Суд відмінив рішення Шевченківського суду і сказав, що не можна визнати чинним те, що не вступило в силу. Тому що ці державні акти не були зареєстровані управлінням юстиції".
   
  Цей висновок суду взяли на озброення кияни. Ірина Кузнецова - вже другий рік вимагає у ЖЕКу перерахувати різницю у тарифах. 

  Ірина Кузнецова, киянка: "Оскільки нарахування за 2010 рік були виконані з порушенням закондавства тими розпорядженнями КМДА. які не набрали чинності в зв`язку з відсутністю в них державної реєстрації в міністерстві юстиції України, ми просили, щоб суд зобов`язав жек зробити нам за 2010 рік перерахунок".  

  Однак таких, як пані Ірина одиниці. Судитися з жеками чи з мерією кияни не готові: і часу нема і задорого. Вигідніше, кажуть, змиритися із нинішніми тарифами.

  Киянин: "Мы абсолютно безграмотны юридически. И для того чтобы судиться мы должны иметь какую-то юридическую поддержку".

  Киянин: "Треба найнять адвоката, документи скласти, вже забере адвокат тисячу. а відсудиш що? 300-400 гривень?"

  Та пані Ірина надії не втрачає: хоч поки що жодного суда не виграла, жінка вивчила документи та вирішила не платити за послуги, яких не отримує. Стягнути з не борги через суд - ЖЕКу теж не вдається.

  Світлана Одаренко, Роман Гриценко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Масові політичні акції 7 листопада у столиці можуть заборонити
  Наступний матеріал
  Проти будівництва довкола "Софії Київської" знову протестували тамтешні мешканці
  Теги: