У Києві стартував Фестиваль жіночого футболу

  Фестиваль жіночого футболу стартував напередодні у Дніпровському районі. Дівчатам з 11 спортивних шкіл району провели майстер-класи та вручили подарунки. Попереду у них - півтора місяці напружених тренувань. Переможця визначать 11 грудня.

  Даша Трухан займається футболом вже 2 роки. Вона вболіває за "Динамо" та мріє грати, як Андрій Шевченко. Торік її команда отримала кубок Дніпровського району.

  Даша Трухан, учениця: "Мне очень нравится этот спорт, у нас есть много медалей за первое место, и за второе - мы в основном занимаем первые места. На соревнованиях мы были. Мы в Киеве играли, в Сумах, играли за границей - в Польше".

  Дівчина сподівається - виграють і цьогоріч. Організатори кажуть, охочих приєднатися до змагань побільшало - нині у першості району візьмуть участь близько сотні дівчат.

  Андрій Рубан, куратор проекту "Спорт та здоровий спосіб життя": "Минулого року ми розпочали, навіть не сподіваючись на такий ажіотаж, який прийде в цьому році. В минулому році в нас приймало участь 8 команд, в цьому році - вже 11. Я вважаю це перемогою перш за все".

  Сьогодні їм вручили подарунки та провели серію майстер-класів. Професійне двогодинне тренування провели старші товаришки по полю та тренери.

  Оксана Гуляєва, директор Благодійного фонду Олеся Довгого та Катерини Горіної: "Це спорт, який вчить дітей і комунікації, і співпраці, і знаходжненню компромісів, і дружбі. Але в Україні він доступний переважно для чоловіків. А ми говоримо про те, що жінкам теж потрібен спорт, як складова здорового способу життя".

  Підтримати подруг прийшли й хлопці-футболісти. Щоправда, думка сильної половини людства щодо дівчат у грі здебільшого категорична: футбол - не для жінок.

  Футболісти: "Конечно, что должны только мальчики играть. Я считаю, что футбол для девочек - это не для девочек спорт. Для них, я не знаю там - бег, танцы, ну а футбол - это не женская игра".

  Футболісти: "В футбол могут играть и женщины, и мужчины". 

  Футболісти: "Я их по ногам не бью, а они меня бьют".

  Тренери зізнаються: ситуація з жіночим футболом в країні надто складна. Не вистачає тренувальних баз, стадіонів. Здебільшого дівчата копають м`яча лише до шкільного випускного. Далі - або їдуть грати за кордон, або, здебільшого, залишають спорт.

  Алла Гресь, тренер: "Стан определяется нашим економическим развитием. Вы же понимаете - весь женский спорт у нас в загоне. Вот эти дети, которых вы видите, через пять лет они будут играть в команде высшей лиги, они будут в 10-11 классе играть среди женщин. Потому что все после 11 класса уезжают у нас из страны туда, где футбол на самом деле нужен".

  Попереду в дівчат - півтори місяці активних тренувань. Перша гра відбудеться вже в середині листопада. Імена цьогорічних володарів кубка стануть відомі у грудні.

  Євгенія Подобна, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині активізують боротьбу із стихійними сміттєзвалищами
  Наступний матеріал
  В Бучі відкрили літній театр
  Теги: