У Києві розпочалася виставка вишиванок "Золота голка" (РЕПОРТАЖ)

  Вишиванки, плетива, рушники, вишивані картини та ікони - понад сто витворів народної творчості представили на виставці "Золота голка" українські майстрині. Кожен відвідувач міг підібрати собі сорочку на свій смак - від стародавніх вишиванок до сучасних мережевних.
  Майстрині Західного регіону приїхали на виставку, щоб похизуватися виробами - від вишиванок до браслетів та головних уборів.
  Ярослава Щербань з Буковини привезла на свято свої гобортки, пояси та торбинки. Рукодільниця каже - у неї сімейна династія вишивальниць. Як передати незвичні візерунки на полотні їй розповідала ще бабуся.

  Разом із роботами, що виготовлені за старовинним зразками майстриня,
  намагається відтворити техніку сторічної давнини. Мода на вишиванки в Україні повертається, - переконана рукодільниця. Вона власноруч зробила кілька виробів для відомих політиків та співаків. Сорочки пані Ярослави носять Марина Ставнійчук, Леонід Кравчук, Олег Скрипка. Відвідувачі від виставки в захопленні. Кажуть - вражень вистачить надовго.

  За кольором та орнаментом вишиванок можна вивчати географію та історію України. Адже кожен регіон має свою техніку та манеру виконання. В кожному виробі майстрині залишають часточку своєї душі.

  Мисткині та організатори переконані - ці витвори не лише красивий національний продукт. Це насамперед кропітка ручна робота, на кожній вишивці можна прочитати цілу історію, зашифровану в символах.

  Наталка Калінка, Василь Мартищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.23Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві з`явився будинок Святого Миколая
  Наступний матеріал
  BBC обрала українську книжку року (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...